Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Žoslēns Dobinjē (Jocelyn Daubigney), šķērsflautaŽoslēns Dobinjē ir dzimis 1964. gadā Parīzē. Viņš ir mācījies spēlēt Bēma flautu kopā ar Raimonu Gijo (Raymond Guiot), Alēnu Marionu (Alain Marion) un Idu Ribēru (Ida Ribéra). Pēc šīm mācībām 1981. un 1982. gadā viņam tika pasniegtas Ville de Paris galvenās balvas.

Pēc tam, ieinteresēts par seno mūziku, Dobinjē sāka strādāt kopā ar Pjēru Sešē (Pierre Séchet) Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas konservatorijā, kur 1988. gadā saņēma galveno balvu. 1991. gadā Bartolda Kuijkena (Barthold Kuijken) vadībā Briseles Karaliskajā konservatorijā Dobinjē ieguva augstākās pakāpes diplomu ar izcilību.

Žoslēns Dobinjē spēlē un veic ierakstus kopā ar dažādiem baroka mūzikas kolektīviem:
Les Talens Lyriques (Kristofs Rusē (Christophe Rousset)) kā solo flauta orķestrī, kā arī kamermūzikas ansambļos Le Concert Spirituel (Ervē Nikē (Hervé Niquet)), La Grande Ecurie (Žans Klods Malguārs (J-C Malgoire)), L’Orchestre des Champs-Elysées (Filips Hervēgs (Philippe Herreweghe)), Les Folies Françaises (Patriks Koens (Patrick Cohen)), L’ensemble Philidor (Daniele Latini) un Le Concert D’Astrée (Emanuela Haima (Emmanuelle Haïm)).

1995. gadā ierakstu kompānijā Deustche Harmonia Mundi Dobinjē ierakstīja pilnu Georga Filipa Tēlemaņa skaņdarbu Fantāzijas flautai.

Ierakstu kompānijai Naxos Dobinjē ir ierakstījis franču kantātes divos sējumos, kas veltītas Luī-Nikolā Klerambo (Louis-Nicolas Clérambault), kā arī Žozefa Bodēna de Buāmortjē (Joseph-Bodin de Boismortier) Koncertu piecām flautām — disku, par kuru tika saņemta mūzikas balva Choc du monde.

Pēc priekšnesumu virknes Francijā, Itālijā un Šveicē 2005. gadā Dobinjē kopā ar ansambli Les Talens Lyriques un Kristofu Rusē uzstājās Ņujorkas Kārnegī koncertzālē, kur izpildīja Žana Marī Leklrēra (Jean-Marie Leclair) Koncertu Do mažorā flautai un orķestrim.

2007. gadā, kas bija galvenokārt veltīts Johanam Sebastianam Baham un viņa dēliem, Dobinjē kopā ar tiem pašiem māksliniekiem ierakstu kompānijai Ambroisie/Naïve ierakstīja Vilhelma Frīdemaņa Baha (Wilhelm Friedemann Bach) vienīgo Koncertu Re mažorā. Šis ieraksts tika izdots nesen ar nosaukumu BACH DYNASTIE.
Tajā pašā gadā Dobinjē tika uzaicināts uz Berni, kur kopā ar Kristofu Rusē uzstājās ar koncertiem flautai un klavesīnam, spēlējot Johana Sebastiana Baha, Vilhelma Frīdemana Baha un Karla Filipa Emanuēla Baha (Carl-Philipp-Emmanuel Bach) darbus.

Pateicoties daudzajiem darbiem klasiskās un romantiskās mūzikas repertuāra jomā, Dobinjē jo īpaši piedalās daudzos koncertos (Francijā un Čehijā) kopā ar Rossini kvartetu (ansambli PHILIDOR), kā arī kopā ar soprānu Veroniku Žēnu (Véronique Gens) un orķestra diriģentu Kristofu Rusē, spēlējot Verdi, Masnē un Meijerbēra mūziku (arī ierakstot disku ierakstu kompānijā Virgin, par ko 2011. gada novembrī saņemts apbalvojums CHOC CLASSICA).

Kopš 2005. gada Žoslēns Dobinjē tiek regulāri aicināts sniegt meistarklases Orleānas Starptautiskajā baroka mūzikas akadēmijā.

2014. gada oktobrī

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv