Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Atsuši Sakai (Atsushi Sakaï), viola da gamba        


Atsuši Sakai dzimis 1975. gadā Japānas pilsētā Nagojā. Viņš apgūst čella spēli pie Harveja Šapiro (Harvey Shapiro), un kā Filipa Millera (Philippe Muller) klases audzēknis Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas konservatorijā ar vienbalsīgu žūrijas lēmumu iegūst Žana Brizāra balvu (Prix Jean Brizard). Ļoti ātri aizrāvies ar vēsturiskā čella un violas da gambas spēli, Atsuši Sakai konservatorijas augstākajā un perfekcijas ciklā skolojas pie Kristofa Kuāna (Christophe Coin). Viņš spēlē ansambļos Les Talens Lyriques un Le Concert d'Astrée – kopā tapis liels skaits koncertu un ierakstu. Daudz laika A. Sakai velta kamermūzikai un solokoncertiem, viņš ir muzicējis uz visprestižākajām skatuvēm līdzās Kristofam Rusē (Christophe Rousset) un Alēnam Planē (Alain Planès).
Djego Masona (Diego Masson) iedrošināts, Atsuši Sakai nolemj pievērsties orķestra diriģēšanai.
Vairāku gadu garumā viņš ir diriģenta asistents operas uzvedumiem Elizejas lauku teātrī (Théâtre des Champs-Élysées), kā arī Eksanprovansas Starptautiskajā opermūzikas festivālā. A. Sakai sadarbojies ar tādiem orķestriem kā Zalcburgas Kamerata (Camerata Salzbourg), Madrides simfoniskais orķestris (Orquesta Sinfónica de Madrid) un Le Cercle de l'Harmonie.  
2010. gadā viņš diriģē komēdiju «Greizsirdīgais mīļākais» (« l'Amant Jaloux ») Parīzes Komiskajā operā. 2012. – 2013. gada sezonā A. Sakai uzaicina diriģēt Šarpentjē « Akteonu » Lilles Operā un Dižonas Operā. Kopš 2006. gada viņš regulāri sadarbojas ar Franču jauniešu orķestri (l'Orchestre Français des Jeunes) un kā improvizators aktīvi darbojas arī džezā - bieži uzstājas kopā ar Kristofu Monio (Christophe Monniot), Dāvidu Ševaljē (David Chevallier) un Gijomu Roju (Guillaume Roy).
Kopš 2011. gada A. Sakai spēlē kvarteta Quatuor IXI sastāvā, pēdējais viņu disks «Temps Suspendus» ieguvis Jazz Magazine “Choc” nomināciju.

2015. gada martā

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv