Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Rakela Andvesa (Raquel Andueza)

 

Raquel Andueza

Pamplonā (Spānijā) dzimusī dziedātāja Rakela Andvesaa (Raquel Andueza) sāka mācīties mūziku sešu gadu vecumā. Vēlāk Navaras pašvaldības un Londonas Rātsnama piešķirtā stipendija ļāva viņai turpināt mācības Londonas Rātsnama Mūzikas un drāmas skolā, kur viņa saņēma mūzikas bakalaura diplomu ar izcilību un Skolas balvu dziedāšanā. Pēc tam dziedātāja sastapās ar vokālo pedagogu Ričardu Levitu (Richard Levitt), kurš turpina viņu konsultēt arī tagad.
Rakela Andvesa regulāri sadarbojas ar tādiem ansambļiem kā L’Arpeggiata, Gli Incogniti, B’Rock, La Tempestad, Al Ayre Español, Orquesta Barroca de Sevilla, El Concierto Español, Private Musicke, Conductus Ensemble, La Real Cámara, Hippocampus, Orphénica Lyra, u.c. 2003. gadā viņa kļuva par vokālā kvarteta  La Colombina dalībnieci. Kopā ar teorbas mūziķi Jesús Fernández Baena viņa izveidoja duetu, kas specializējies XVII gadsimt itāļu mūzikas atskaņošanā, bet 2010. gadā dziedātāja nodibināja savu ansambli La Galanía.
Rakela Andvesa regulāri uzstājas kā soliste Eiropas lielākajos festivālos un koncertzālēs Parīzē, Madridē, Barselonā, Briselē, Frankfurtē, Utrehtā, Prāgā, Bukarestē, Vīnē, Mehiko, Neapolē, Granādā, Mineapolē, Bernē, Londonā, Honkongā un citur.  2012. gadā dziedātāja debitēja Ņujorkas Karnegi zālē, kā arī dziedāja Londonas Promenādes koncertos  (the Londoners’Proms).
Rakela Andvesa ir uzstājusies kopā ar diriģentiem William Christie, Fabio Biondi, Emilio Moreno, Jacques Ogg, Monica Huggett, Eduardo López-Banzo, Christina Pluhar.

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv