Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Rikardo Minasi (Riccardo Minasi) vijole, galvenais diriģents

 

Riccardo MinasiRikardo Minasi dzimis Romā 1978. gadā. Viņš ir uzstājies gan kā solists, gan kā koncertmeistars ar Žordi Savalla (Jordi Savall) kolektīvu  Le Concert des Nations, Accademia Bizantina, Concerto Italiano, Il Giardino Armonico, Al Ayre Español, Orchestra dell’Accademia Nazionale di S.Cecilia un Madrides Simfonisko orķestri. Mākslinieks sadarbojies arī ar Renē Žakoba (René Jacobs) Concerto Vocale, Ensemble 415, Luca Pianca, Viktoria Mullova, Albrecht Mayer, Christophe Coin un Reinhard Goebel.
Kā diriģents Rikardo Minasi strādājis ar Lionas Nacionālās operas orķestri un kori, Potsdamas  Kammerakademie, Cīrihes Kamerorķestri, Balthasar Neumann Ensemble, Austrālijas Brandenburgas orķestri, L’Arpa Festante, Recreation – Großes Orchester of Graz, Atterseeakademie Orchestra, ansambli Resonanze, Eiropas Savienības Baroka orķestri (EUBO), Il Complesso Barocco, Holandes Baroka biedrību un Helsinku Baroka orķestri, kura asociētais diriģents viņš bija laikā no 2008. līdz 2011. gadam. Pēc  Kenta Nagano ielūguma Rikardo Minasi uzstājās kā koncertmeistars Belkanto festivālā  Noltonā (Knowlton) un kā vēstures konsultants sadarbojies ar Monreālas Simfonisko orķestri Kanādā.  2010. gadā mākslinieks strādāja Dortmundē kā diriģenta asistents, koncertmeistars, kurators un redaktors Vinčenco Belini operas Norma izdevumā ar   Cecilia Bartoli un Thomas Hengelbrock. Sadarbībā ar Maurizio Biondi viņš gatavojas publicēt Normas kritisko izdevumu  izdevniecībā Baerenreiter.
Kopš ansambļa il pomo d’oro dibināšanas 2012. gadā, Minasi ir tā diriģents ar saspringtu koncertu grafiku un jau īstenotiem augstvērtīgiem instrumentālās un opermūzikas ierakstiem.
Laikā no 2004. līdz 2010. gadam Minasi bija kamermūzikas profesors Palermo  V.Belīni Konservatorijā, sniedzis vijoļspēles un orķestra diriģēšanas meistarklases Džuljarda mūzikas skolā Ņujorkā, Longi mūzikas skolā Keimbridžā (ASV) un Sibēliusa akadēmijā Helsinkos, Taipejas Ķīnas kultūras universitātē (Taivāna), Sidnejas Konservatorijā (Austrālija)  Kuka rezidencē Čehijā, Cīrihes operā un  Fjēzoles Mūzikas skolā. Kā žūrijas pārstāvis no Itālijas, viņš 2009. gadā piedalījās pretendentu noklausīšanās Eiropas Savienības Baroka orķestrim (EUBO). Minasi ierakstītās H.I.Bībera Rožukroņa sonātes (Rosenkranz Sonaten) tika nosauktas par 2009. gada albumu un nonāca līdz finālam Kannu Midem festivālā. 2013./14. gada sezonā mākslinieks diriģēja  Il Matrimonio segreto Cīrihes operā, Karmenu Lionas Nacionālajā operā, Rinaldo Vīnes teātrī  Theater an der Wien.
Viņa ieraksts  Stella di Napoli ar Joyce DiDonato un Lionas operas orķestri tika nominēts  57. Grammy  balvai kā labākais klasiskais vokālās mūzikas solo albums un saņēma balvu Diapason d’Or.

              

www.riccardominasi.com

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv