Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Arte dei Suonatori (Polija)

 

Arte dei SuonatoriOrķestri Polijas pilsētā Poznaņā 1993. gadā nodibināja vijolnieki Eva un Aureliušs Golinski (Ewa, Aureliusz Golinski), sapulcējot vistalantīgākos jaunos poļu māksliniekus, kas spēlē senos instrumentus. Orķestra kodolu sākumā veidoja poļu tautības stīgu un basso continuo  mūziķi, bet laikam ritot, orķestris ir kļuvis internacionālāks, un tajā regulāri spēlē mākslinieki no Vācijas, Anglijas, Holandes, Francijas, Īrijas un citām valstīm.

Kopš 1998. gada orķestris rosinājis plašu senās mūzikas koncertu sēriju, kas strauji pārauga visā Polijā populārā festivālā „Senā mūzika – Persona Grata”. Arte dei Suonatori ir piedalījies arī vairāku citu festivālu radīšanā un organizēšanā.

Orķestris regulāri sadarbojas ar izciliem solistiem un diriģentiem no visas pasaules, ar kuriem kopā tas ir ierakstījis skaņdarbus pazīstamās ierakstu firmās: BIS Records, Alpha un Channel Classics. Daudzi orķestra ieraksti ieguvuši prestižas balvas: Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique, Luister 10, 10 de Repertoire, Classics Today,  Classic CD, bet viņu disks ar Vivaldi „La Stravaganza” kopā ar solisti Rachel Podger izcīnīja Gramophone balvu „Baroquie disc of the year 2003”.

                

Mājas lapa:
www.artedeisuonatori.pl

Preses atsauksmes:

„Izpildījums, kas sprēgā enerģijā.”
Stanley Sadie, Gramaphone

„Perfekcija, kas caur Itāliju nāk no Polijas.”
Stanley Sadie, Gramaphone

„... katrs orķestra mūziķis veic savu uzdevumu vairāk nekā nevainojami...”
Stereophile Magazine

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv