Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Marcins Švjontkevičs (Marcin Świątkiewicz)

 

Marcin Świątkiewicz

Marcins Švjontkevičs ir viens no ievērojamākajiem jaunās paaudzes klavesīnistiem Polijā, kas augstu novērtēts gan par solo, gan kamermūzikas repertuāru un pazīstams ar savām radošajām basso continuo realizācijām.

Mūziķis studējis klavesīna spēli un kompozīciju Hāgas Karaliskajā konservatorijā un Katovices Mūzikas akadēmijā, kur viņš 2014. gada jūnijā ieguva zinātņu doktora  grādu un tagad strādā tur par pasniedzēju. Marcins bija Starptautiskā G. P. Telemana konkursa finālists Magdeburgā 2007. gadā un  Starptautiskā I A. Volkonska  klavesīnistu konkursa finālists Maskavā 2010. gadā. Viņš interesējas par vēsturiskajiem taustiņinstrumentiem un improvizāciju gan senā, gan modernā stilā. Mākslinieks spēlē dažādus klavesīnus un klavihordus, kā arī vēsturiskās klavieres un ērģeles. Marcins Švjontkevičs ir aktīvs kā mūzikas pedagogs, galvenokārt mācot solo spēli un improvizāciju, izmantojot  partimento metodi. 

Kā solists, kamermūziķis un ansambļa vadītājs Marcins uzstājies ar koncertiem Eiropā, Ziemeļ- un Dienvidamerikā un Āzijā, bieži sadarbojoties ar Reičelu Podžeri  (Rachel Podger) un viņas ansambli  Brecon Baroque, kā arī ar tādiem kolektīviem kā Capella Cracoviensis, Arte dei Suonatori, {OH!} Historical Orchestra, Bassociation un Scroll Ensemble. Viņa pirmais solo ieraksts – vācu baroka mūzikas  Musikalisches Vielerley tapa Polijas Radio Katovicē 2008. gadā. Viņš veicis arī citus solo un kamermūzikas ierakstus zīmoliem BIS, Channel Classics, Accent,Alpha, Linn Records, DUX un radio stacijām visā Eiropā.

2015. gads  Marcinam bija fonogrāfijas gads. Pavasarī kopā ar  Arte di Suonatori orķestri viņš izdeva dubultalbumu ar J.G.Mītela (J.G. Müthel) koncertiem klavesīnam, kuru kritika uzņēma ar entuziasmu, un mākslinieks tika apbalvots ar Diapason d'Or. Rudenī pirmatskaņojumu piedzīvoja vēl trīs ieraksti: Schaffrath's koncerts klavesīnam un Schreyfogel's koncerti vijolei, kopā ar  {OH!} Historical Orchestra (DUX), kā arī Bībera (Biber)  Rožukroņa sonātes (Rosary Sonatas) ar Reičelu Podžeri, Džonatanu Mensonu (Jonathan Menson) un Deividu Milleru  (David Miller) apgādā Channel Classics un Telemana sonātes flautai ar  Pamelu Torbiju (Pamela Thorby), Pēteri Velanu (Peter Whelan), Elizabeti Kenniju (Elizabeth Kenny) un Alisonu Makgilivreju (Alison McGillivray).

2016. gada janvārī balvas Paszporty Polityki žūrija piešķīra Marcinam Švjontkevičam šo apbalvojumu par viņa muzikālo erudīciju, lieliskajām interpretācijām un daudzpusību.   

Mākslinieks rada mūziku kā dzīvus audus, daudzslāņainus, izdziedamus, dabiski kustīgus, kas klausītājiem ļauj pilnīgi aizmirst automātismu, ko t bieži piedēvē klavesīnam  
Jakub Puchalski. 

Kompozīcijas

  • Timor et Tremor (2008)
  • Kanon na głos i wiolonczelę / Kanons balsij un čellam
  • Schlußstück (2007), pēc R.M. Rilkes dzejoļa
  • Pictures from the e… (2007), 6 īsi skaņdarbi korim un kameransamblim
  • One of the concerts (2009), Variācija par V Brandenburgas koncertu
Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv