Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Madara un Daumants Liepiņi

 

Madara un Daumants Liepiņi

Brālis un māsa Madara un Daumants Liepiņi uzstājas kopā jau kopš bērnības. 2003. gadā viņi ieguva 1. vietu starptautiskajā klavieru duetu konkursā "Brālis un māsa" Sanktpeterburgā. Kopš tā laika viņi gan uzstājas kā vijolniece un pianists - nesen viņi tika atzīti par "Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labāko kameransambli" un balvā ieguva studijas koncertu Latvijas Radio 3. Madara un Daumants regulāri uzstājas kopā daudzos koncertos un festivālos ne tikai Latvijā, bet arī Zviedrijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Armēnijā. Kā pēdējo sasniegumu var minēt 3. vietu kameransambļu konkursā Magņitogorskā, Krievijā.

Šobrīd viņi turpina studijas JVLMA prof. Jāņa Maļecka klasē un ir apmaiņas studenti Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā.

 

Daumants LiepinšDaumants Liepiņš sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un jau agrā vecumā sāka veiksmīgi piedalīties pianistu konkursos, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 1. vietu Valsts pianist konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā (2007), 3. vietu (2007) un 2. vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūzķu konkursā Oldenburgā, Vācijā, kā arī 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā (2014).
Daumants ir uzstājies kā solists un kamermūziķis  Latvijā, Zviedrijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Krievijā, Dānijā un Armēnijā un sadarbojies gan ar Kauņas simfonisko orķestri, gan nesen kā ar Helsingborgas simfonisko orķestri.  Viņš ir Glafsfjordenas mūzikas festivāla Zviedrijā Jaunais mākslinieks 2015. un 2016. gadā. Daumants regulāri uzstājas ansamblī kopā ar vijolnieci un māsu Madaru Liepiņu, un kopā viņi tika atzīti par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labāko kameransambli 2015. gadā, kā arī ieguva 3. Vietu T. Gaidamovičas kamermūzikas konkursā Krievijā.
Nesen Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā.
Šobrīd Daumants studē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Arņa Zandmaņa klasē, bet paralēli tam ir arī Erasmus apmaiņas programmas students Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas.

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv