Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Georgijs Osokins

 

Georgijs Osokins

Photo: Wojciech Grzedzinski

Georgijs Osokins (21) ir Latvijas atskaņotājmākslas jaunākā sensācija. Pēc diplomanda titula iegūšanas prestižajā Šopēna konkursā Varšavā (2015) Georgijs saņēma neskaitāmus koncertēšanas uzaicinājumus un intervijā Līgai Rušeniecei (“NRA”) atzina, ka Polijā juties bezmaz kā rokzvaigzne.

Georgija Osokina interpretācijas ir neordināri spilgtas, viņam piemīt spožs artistiskums, viņš sajūsmina cienītājus un izaicina skeptiskāk noskaņotos klausītājus, savukārt viņa hipnotizējošo personību daudzi salīdzina ar Salvadoru Dalī. Līdztekus studijām Georgijs aktīvi koncertē, viņš uzstājies daudzviet Eiropā, Krievijā, Japānā un ASV, savukārt maijā Georgijs pēc Vankuveras Šopēna biedrības aicinājuma ar lieliem panākumiem koncertēja Vankuveras Playhouse, aizstājot pasaulslaveno Šopēna interpretu Nelsonu Freiri. Šogad martā kļuva par «Lielās Mūzikas balvas 2015» laureātu kategorijā «Gada jaunais mākslinieks».

Rudeni Georgijs Osokins sāks ar uzstāšanos uz Gidona Krēmera festivāla Jurmalā, bet savukārt LSO sezonas atklāšanas koncertā Georgijs atskaņos Sergeja Rahmaņinova 3. Klavierkoncertu, ar kuru vēl nesen ar lieliem panākumiem debitēja slavenajā Berlīnes Konzerthaus zālē.

Šī gada jūnijā britu skaņu ierakstu names “Piano Classics” laida klajā pirmo Osokina CD albūmu. Tajā iekļauti Šopēna vēlīnie opusi no 57. līdz 61.
Jaunais pianists mācījies pie sava tēva Sergeja Osokina Rīgā, papildinājis prasmes pie Mihaila Voskresenska, Dmitrija Baškirova, Georga Frīdriha Šenka un patlaban ir Sergeja Babajana klases students Ņujorkas Džuljārda skolā.

                          

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv