Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Musica Alta Ripa
Vācija, baroka ansamblis

Musica Alta Ripa

Ansamblis Musica Alta Ripa dibināts 1984.gadā. Šis kolektīvs ir viens no interesantākajiem senās mūzikas ansambļiem Vācijā. Ansambļa nozīmīgākās uzstāšanās notikušas Hernes Senās mūzikas dienās, Baha festivālā Leipcigā, Flandrijas festivālā Brigē, Baha dienās Berlīnē, festivālā Bodenzē, Eiropas festivālā Passavā, Casa de Mateus Senās mūzikas vasaras akadēmijā Portugālē un Lufthansa Baroka mūzikas festivālā Londonā. Ansambļa debija ASV notika Baha mūzikas festivālā Filadelfijā 2000. gadā, ansamblis koncertējis arī Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Ansamblis galvenokārt spēlē mūziku, kas tapusi laikā no 1600. līdz 1800. gadam. Dažus uzvedumus savā repertuārā ansambļa mūziķi ir izveidojuši kā eksperimentālas teatralizētas epizodes ar deju elementu. Ansamblis kopā ar vokālistiem un koriem ir atskaņojis repertuāru sākot no K. Monteverdi Orfeo līdz V. A. Mocarta Davidde penitente. Musica Alta Ripa ar milzīgiem panākumiem ir uzstājies Hannoveres Operā Frančesko Kavalli operas Il Giasone uzvedumā un ir uzaicināts ar šo uzvedumu uzstāties arī citos teātros.

Musica Alta Ripa CD ieraksti, visi ar MDG zīmolu, vienmēr ir piesaistījuši gan preses, gan publikas uzmanību. Viņu ierakstos skan itāļu kamerkantātes, franču vēlīnā baroka instrumentālā mūzika, J.S. Baha skolnieku kamermūzika un koncerti, J.S. Baha solo koncertu apkopojums. Pavisam nesen ansamblis ierakstījis G. F. Telemana sonātes, koncertus un uvertīras. Kopumā ansamblis ir izdevis trīs kompaktdiskus, ceturtais un piektais albums pašlaik tiek gatavots. Par pirmo kompaktdisku mūziķi saņēma balvu Echo Klassik Award 2004 kā vislabākais 17. un 18. gs. mūzikas ieraksts.

Musica Alta Ripa1

Ansamblis saņēmis arī citas atzinības: Diapason d'or (Leclair, Trio Sonatas op. 4; MDG L 3428), Vācijas ierakstu kritiķu balvu (Müthel, concertos and Chamber Music; MDG 325 0452-2), Kannu klasikas balvu , 1998 (Bach, Solo concertos Vol. 2: MDG 309 0682-2) un Echo klasikas balvu 1998 (Goldberg, Chamber Music, MDG 309 0709-2). 2002.gadā viņi saņēma Lejassaksijas mūzikas balvu kā atzinību par viņu radošajiem un atraktīvajiem uzvedumiem.

Musica Alta Ripa mūziķi ir augstas raudzes profesionāļi kas sadarbojas arī ar citiem slaveniem ansambļiem, tādiem kā Cantus Cölln, Das Kleine Konzert, Freiburger Baroque Orchestra, Hannoversche Hofkapelle un Orchestra of the 18th Century.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv