Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Gabriela Hierdeisa (Gabriele Hierdeis)
Vācija, soprāns

Soprāns Gabriela Hierdeisa ieguvusi savu mākslas izglītību Mūzikas un tēlotājmākslas augstskolā (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst) Frankfurtē pie Mainas. Viņa mācījās ar Studienstiftung des deutschen Volkes stipendiju un saņēma arī Lenzewsky balvu par dziesmu izpildījumu.

Gabriela Hierdeisa uzstājas ar solo koncertiem ne tikai Vācijā un Rietumeiropā: dažādi projekti aizveduši viņu arī uz Ņujorku, Maskavu, Permu un Kairu. Viņas daudzpusīgais repertuārs aptver skaņdarbus no baroka līdz mūsdienu skaņdarbiem un tādus žanrus kā oratorija, dziesma un kamermūzika. Daudzas vācu raidstacijas aicinājušas viņu uz ierakstiem, kā arī uzstāties tiešraidēs. Pēc raidstacijas Norddeutscher Rundfunk uzaicinājuma viņa 2004. gadā sniedza koncertus Hanoveres Radiofilharmonijā.

Gabriela Hierdeisa piedalījusies arī vairāku kompaktdisku ierakstīšanā starptautiskās ierakstu firmās - tādās kā Brilliant Classics, HR-Klassik, Musicaimmagine, un Musica Sacra.

Savā mākslinieciskajā darbībā viņa uzsver vēsturisko interpretācijas praksi: pēc daudzu pazīstamu ansambļu uzaicinājuma - Musikpodium Štutgartē, Cantus Ķelnē, Ballet Baroque Berlīnē, Camerate Ķelnē, un La Stagione, Frankfurtē - viņa sniegusi neskaitāmus koncertus un dziedājusi galvenās partijas dažādās operās. Viņa uzstājusies Schlosstheater Potsdamā, Markgräfliches Opernhaus Baireitā, Göttinger Händel-Festspiele, Brühler Schlosskonzerte, Drēzdenes mūzikas svētkos, un Austrijas Trigonale .

Gabriela Hierdeisa tikusi aicināta piedalīties nopietnos uzvedumos ne tikai baroka un klasiskās mūzikas žanros, bet arī mūsdienu mūzikas atskaņošanā; viņa pirmo reizi izpildījusi Karla-Heinca Štokhauzena, Wolfganga Rīma, Helmuta Lahenmana, Salvatores Skiarino, Marka Andrē un citu autoru darbus. Viņa sadarbojas ar starptautiski pazīstamiem kolektīviem: Klangforum Wien un Ensemble Modern, Silviana Kambrelinga, Bernharda Kontarski, Friedera Berniusa, Mihaela Šneidera, un Johannesa Debusa vadībā.

Lučiano Berio Sequenza 3 solo balsij ir kļuvusi par vienu no 20. gadsimta raksturīgākajiem skaņdarbiem un tagad, pēc neskaitāmiem atskaņojumiem koncertos, ierakstīts arī kompaktdiskā.

Gabriela Hierdeisa pirmo reizi iesaistījās modernās mūzikas atskaņošanā Frankfurtes operā 2001. gadā - piecu īsu jauno komponistu operu pirmiestudējumā - un Salvatores Skiarino Makbeta pirmuzvedumā nākošajās sezonās.

Viņa ir dziedājusi mūsdienu autoru dziesmas dažādos festivālos, tādos kā Schwetzinger Festspiele, Parīzes Rudens festivālā, Štīrijas rudens festivālā Grācā un Linkolna festivālā Ņujorkā.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv