Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Duo Goliardi
(Grieķija)

Duo Goliardi

Duetu 2003. gadā izveidoja flautists Dimitris Kountouras un akordeonists Konstantinos Raptis. Ar šo divu instrumentu kombināciju duets izveidojis plašu repertuāru, sākot no Gijoma de Mašo (Guillaume de Machaut) skaņdarbiem līdz modernajai mūzikai un no vēsturiskajām 16. gadsimta tarantellām līdz Baha ērģeļmūzikai.

Dueta mērķis no vienas puses ir atklāt agrīno mūziku ar atšķirīgiem skaņu līdzekļiem, tajā pašā laikā saglabājot uzticību muzikālajam tekstam un garam (protams, ar citu instrumentāciju), un no otras puses atrast šai mūziķu kombinācijai jaunu repertuāru. Duo Goliardi sadarbojušies ar jaunās paaudzes ievērojamiem komponistiem un pirmo reizi atskaņojuši daudzus darbus, kas rakstīti speciāli viņiem. Grieķu duets ar panākumiem koncertējis Vācijā, Austrijā un Grieķijā, saņemot pozitīvas kritiķu atsauksmes.

Dimitris Kountouras, blokflauta

Mākslinieks dzimis Grieķijā, studējis blokflautu, traversa flautu, agrīnās mūzikas teoriju un praksi Utrehtas Mākslas skolā Nīderlandē (koncertu diploms 2001) un Milānas Agrīnās mūzikas institūtā, kur studēja ar Marko Fodellas stipendiju.

Viņa skolotāju vidū bija Heiko ter Šegets (Heiko ter Schegget), Leo Meilinks, Vilberts Hazelzets (Wilbert Hazelzet), Kīss Boeke (Kees Boeke) un Daniele Brageti. Viņš 2001. gadā nodibināja senās mūzikas ansambli Ex Silentio un spēlē duetā ar klavesīna mūziķi Čijoko Sasaki. Viņš aktīvi uzstājas kā solists, kamermūziķis un orķestra dalībnieks, koncertējot daudzās Eiropas valstīs un Japānā, un ir ierakstījies vācu firmā MDG.

Viņš strādā kā pasniedzējs Aristoteļa universitātē un vada kursus Lugano konservatorijā , kā arī kursu Agrīnās mūzikas dienas Vihtelbergā Vācijā. Mūziķis raksta doktora disertāciju, kurā pēta humānisma ietekmi uz mūziku 16. un 17. gadsimtā.

Konstantinos Raptis, koncerta akordeons

Mūziķis dzimis Grieķijā, kur viņš apguva akordeona spēli, muzikoloģiju un mūzikas teoriju. Ar Onaša fonda stipendiju viņš mācījās koncerta akordeona (bajāna) spēli Hanoverē pie Elzbetes Mozeres (Elsbeth Moser) un saņēma solista diplomu.

Mākslinieks sniedzis solokoncertus un spēlējis kamermūzikas ansambļos daudzās Eiropas valstīs un Taivānā. Viņš sadarbojies ar Berlīnes Unter den Linden Operas orķestri, Romas Academia Santa Cecilia orķestri, vācu Ensemble Modern, Hamburgas un Hanoveres Radio orķestriem,kā arī ar Camerata Atēnās. Viņš ierakstījis skaņdarbus kompānijās ECM un ARKYS. Mākslinieks spēlē Grieķu Modernās mūzikas ansamblī un Tangos a Quatro. Viņš saņēmis balvas akordeona spēles konkursos Klingentālē, Castelfidardo, Moersā, Bāden - Bādenē un Hanoverē. Mūziķis savu laiku dala starp Hanoveri un Tesalonikiem, kur māca studentus Maķedonijas Universitātē.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv