Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Arianna Savall
Spānija, soprāns, renesanses arfa

Arianna Savall

Arianna Savalla dzimusi Bāzelē, Šveicē, 1972. gadā kataloniešu mūziķu ģimenē. Līdztekus vispārējai un mūzikas pamatizglītībai viņa desmit gadu vecumā sāka mācīties klasisko arfas spēli un turpināja to darīt Barselonā Magdalēnas Barreras vadībā. 1993. gadā viņa Tersasas konservatorijā mācījās dziedāt pie Marijas Doloresas Aldeas. Jaunā mūziķe saņēma profesionālās kvalifikācijas diplomu kā arfiste Terasas konservatorijā 1996. gadā un kā dziedātāja - 2000. gadā. 1992. gadā viņā sāka studēt seno mūziku pie Rolfa Lislevanda Tulūzas konservatorijā Francijā un noklausījās vairākus mācību kursus Endrū Lorensa-Kinga un Hopkinsona Smita vadībā, kā arī pie saviem vecākiem Monseratas Figuerasas un Jordi Savalla.

Arianna atgriezās Šveicē 1996. gadā, lai turpinātu vokālās studijas pie Kurta Vidmera Schola Cantorum Basiliensis, kur mācījās arī viduslaiku mūziku pie Dominikas Vellartas un trīs gadus veltīja opermākslas studijām Karlosa Harmuha vadībā. 2000. gadā viņa sniedza arfas noslēguma koncertu un Bāzelē dziedāja Opera Seria (Vīne, 1769. g. Florians Leopolds Gasmans). 2001. gadā viņa pabeidza studijas arī Schola Cantorum Basiliensis ar noslēguma koncertu.

Kopš 1997. gada viņa piedalījusies koncertos un ierakstos ar Hesperion XXI, La Capella Reial de Catalunya, Malapunica, Ricercar Consort un Il Desiderio, kā arī citiem mūzikas kolektīviem, uzstājoties visā Eiropā, Savienotajās Valstīs, Dienvidamerikā, Austrālijā, Jaunzēlandē un Izraēlā. Māksliniece piedalījusies arī daudzu mūzikas ierakstu tapšanā, no kuriem svarīgākie: Hozē Marina Tonos Humanos, La Folia, Diaspora Sefardi, Carlos V: La Cancion de Emperador, Ostinato, Ninna Nanna (Alia Vox), Helas Avril (Mateo de Perudžija), Rolfa Lislevanda Alfabeto (Naive). Kā soliste viņa sniegusi vairākus koncertus Katalonijā ( Festival La Caixa 2001.g., Festival de Musica Viva in Vic, L'Oda un Juventuts Musicals de Catalunya ), kuros viņa dzied un spēlē arfas pavadījumā savu plašo repertuāru no viduslaikiem līdz baroka laikmetam un arī savas kompozīcijas.

Kopā ar dažiem draugiem dziedātājiem viņa nodibinājusi grupu Capella Fantasiant, ar kuru sniegusi vairākus koncertus Šveicē. Līdztekus viņa atskaņo arī mūsdienu skaņdarbus ar sengrieķu tekstiem, kurus sacerējis šveiciešu komponists Konrāds Šteinmans.

Arianna debitēja uz operas skatuves Eiridīkes lomā Klaudio Monteverdi "Orfejā" Senās mūzikas festivālā Beunē (2000.g. jūlijā), Mecā (2001.g. janvārī) un Gran Teatre del Liceu Barselonā (2002. g. februārī). Tajā pašā 2002. gada februārī viņa dziedāja arī Karildas partiju Hendeļa pasticcio "Arianna" Bāzeles Scala teātrī. 2002. gada maijā viņa piedalījās kā soliste un instrumentāliste operā Suenos y Folias Salamankā. 2001. gada janvārī viņa dziedāja Huana Hidalgo operā Celos aun del ayre matan Barselonā un Vīnes Konzerthaus.

Mākslinieces jaunāko projektu vidū ir diska Sopra la Rosa izlaišana (Mirare) diriģenta Filipa Pjerlota (Philippe Pierlot) vadībā (Ricercar Consort), kurā viņa dzied itāļu kantātes pirmatskaņojumā un kas tika prezentēts Les Folles Journees Nantē 2003. gadā, kā arī viņas pirmā solo diska izlaišana, kurā Arianna Savalla izpilda savus pašas kompozīcijas ar kataloniešu, spāņu un arābu dzeju - šo disku prezentēja nesenajā MIDEM koncertā Kannās (2003. g. janvārī).

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv