Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Franciska Hūna (Franziska Huhn)
Vācija, arfa

Franziska Huhn

Četrpadsmit gadu vecumā arfiste Franciska Hūna izcīnīja augstāko apbalvojumu prestižajā konkursā Jaunatne muzicē Vācijā. Pēc tam viņa ieguva stipendiju studijām pie Lusilas Lorensas (Lucille Lawrence) Bostonas Universitātē. Hūnas jaunkundze turpināja studijas pie Bostonas simfoniskā orķestra vadošās arfistes Annas Hobsones Pailotas (Ann Hobson Pilot), saņemot pilnu stipendiju Jaunanglijas Mūzikas konservatorijā, kur ieguva maģistra grādu arfas spēlē un 2005. gadā kļuva par pirmo arfisti, kas apbalvota ar konservatorijas Mūziķa diplomu.

Būdama aktīva koncertētāja, Franciska Hūna piedalījusies koncertos Gustava Mālera Jaunatnes orķestra sastāvā (1994), Klusā okeāna valstu mūzikas festivālā Japānā (2001, 2002) un muzicējusi Tenglvudas Mūzikas centrā Lenoksā, Masačūsetsā (1999, 2000).

Frančiska Hūna aktīvi uzstājas arī Bostonā un tās apkārtnē kā rezerves arfiste Bostonas Simfoniskajā orķestrī un regulāri muzicē ar Valdena Kamermūziķiem, ansambļiem Radius un Collage New Music.

Kā soliste Franciska Hūna uzstājusies visā Savienoto Valstu teritorijā, kā arī ārzemju solokoncertos Norvēģijā, Polijā, Gruzijā, Krievijā, Sīrijā, Pakistānā un Vācijā, kur sniegusi vairākus koncertus Vācijas prezidentam Johannesam Rauam (Johannes Rau).

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv