Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Pjērs-Augustins Lejs (Pierre-Augustin Lay)
baroka čells, Francija

Pierre-Augustin Lay

Pjērs-Augustins Lejs (Pierre-Augustin Lay) studējis čella spēli Francijā, Kānā (Caen) , pie Žaka Ripoše (Jacques Ripoche). Interese par seno mūziku aizveda viņu uz Bāzeles Mūzikas akadēmijas Schola Cantorum Basiliensis. Tur viņš mācījās pie Kristofa Koina , Serdžo Azolini un Jespera Kristensena.

Kopš studiju beigām 2002. gadā mākslinieks regulāri muzicē kopā ar dažādiem ansambļiem, tādiem kā La Cetra, Chapelle Vocale de Lausanne, Vocales basiliensis, Capella Obliqua, Schola Cantorum Orchestra, Gassenhauer Trio, Bohuslav Martinu Academy (Prāga). Mūziķis uzstājies kopā ar Gustavu Leonhardu, Jordi Savallu, Jesperu Kristensenu, Kjāru Bančini, Andrea Markonu, Džuliano Karmiņjolu, Morisu Buržē (Maurice Bourgues), Emmu Kirkbiju, Enriko Onofri, koncertējis Eiropā un Dienvidamerikā.

Aizrautīgi pilnveidojot savu spēli un repertuāru, mākslinieks pārcēlās uz Holandi, kur 2004. gadā pabeidza Hāgas Karalisko konservatoriju. Viņš dibinājis La Loge Olympique, bijis Briges Starptautiskā senās mūzikas konkursa finālists. Kopš 2003. gada viņš ir kolektīva Harmonie-Universelle Quartet čellists Ķelnē. Viņš veicis vairākus ierakstus ar Harmonia Mundi, SWR, Eloquentia. Pjērs Augustins spēlē instrumentu, kas ir Patrika Robina izgatavota Gvarneri čella kopija.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv