Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

pavasarisAnna Gastinela (Anne Gastinel)
Francija, čells

Anne Gastinel

CulturefranzeAnna Gastinela dzimusi Francijā 1971. gada oktobrī. Viņa sāka mācīties čella spēli četru gadu vecumā un līdztekus apguva arī klavieres un oboju. Desmit gadu vecumā viņa sniedza savu pirmo koncertu ar orķestri, kuru translēja televīzija.

Vienpadsmit gadu vecumā viņa iestājās Lionas Konservatorijā (CNSM). Pēc Premier prix godalgas saņemšanas Lionā 1986. gadā viņa turpināja tālāk izglītoties Parīzes konservatorijā (CNSM). Viņas skolotāji tur bija Jo Jo Ma (Yo-Yo Ma), Janošs Starkers (János Starker) un Pols Torteljē (Paul Tortelier), viņi spēcīgi ietekmēja Annas personisko un muzikālo attīstību, saskatot viņā izcilu mākslinieces talantu.

Saņēmusi vairākas lielas starptautiskas balvas viņa sāka koncertēt visā Eiropā. Astoņpadsmit gadu vecumā viņa parādījās plašas auditorijas priekšā, pārstāvot Franciju Eirovīzijas konkursā Vīnē, kuru translēja visā Eiropā.

Viņas karjera liek viņai apceļot visu pasauli - Ameriku un Āziju, Āfriku un Eiropu - kur viņa tiek aicināta uzstāties ar mūsdienu vadošajiem diriģentiem uz visprestižākajām skatuvēm, tādām kā Salle Pleyel Parīzē, Schauspielhaus Berlīnē, Musikverein Vīnē, Santori halle Tokijā un Viktorijas halle Ženēvā.

Ikviens viņas jaunais ieraksts pēdējo desmit gadu laikā saņēmis starptautiskās preses atzinību un apbērts ar balvām, tai skaitā ‘Fnac' balvu 1995. un 2000. gadā; Prix de l'Académie du Disque un RTL Classique d'Or 1996., 1998. un 2002. gadā; ‘Choc du Monde de la Musique' un f f f f Télérama 1998., 2000., 2001., un 2002. gadā. Pēc uzvarām konkursā Victoires de la Musique kategorijās ‘Daudzsološākais jaunais talants' un ‘Gada labākais ieraksts' 1994. gadā, viņa tikusi nominēta kategorijās ‘Solists' un ‘Gada labākais ieraksts' 1997., 2000., 2002. un 2003. gadā.

Ar uzticīgu Fonds Instrumental Français atbalstu, vienprātīgi atzīta kā Franču čella skolas pārstāve pasaulē, viņa 1997. gadā tika izraudzīta, lai saņemtu leģendāro Mateo Gofrijera (Matteo Gofriller) čellu, kas bija piederējis Pablo Kasalsam. Pašreiz viņa savas programmas atskaņo uz 1690. gada Testores instrumenta, kombinējot standarta repertuāru ar regulāriem jaunu darbu atskaņojumiem.

Tagad, būdama čella profesore CNSM augstskolā un festivāla Rencontres de Musique de Chambre Lionā, viņa turpina priecēt klausītājus visā pasaulē ar priekšnesumiem, kuros galvenais ir personiskās domu apmaiņas prieks, kuru viņa uzskata par mūzikas sūtību.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv