Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Accentus Austria un Olga Pitarha

1. marts plkst. 19,00 Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zāle

Programmā: Austriešu un spāņu baroka mūzika

Accentus Austria

Thomas Wimmer - vadītājs
Olga Pitarch - soprāns
Thomas Wimmer - viola da gamba
Michael Posch - skaņu dizainers
Reinhild Waldek - spāņu arfa
Wolfgang Reithofer - perkusijas
Thomas Wimmer

Spānijas unikālā multikulturālā pamatslāņa, kas bagātinājis visu šīs zemes renesanses mūziku, savaldzināti, ansambļa Accentus austria mākslinieki izvirzīja šīs mūzikas atskaņošanu par savu galveno uzdevumu no pašas kolektīva dibināšanas 1992. gadā. Laika gaitā, daudzu gadu garumā nodarbojoties ar šo mūziku, izveidots repertuārs, kurš aptver plašu mūzikas klāstu, sākot no mutiski tautā izplatītajām Sefardu romancēm, kas pēc savas būtības ir improvizācijas, cauri krāšņajai un daudzslāņainajai 16. gadsimta polifoniskajai mūzikai, gan garīgajai, gan laicīgajai, līdz 17. gadsimta beigu baroka solo mūzikai.

Otra tēma, kas caurvij Accentus austria repertuāru, ir 16. un 17. gadsimta Austrijas Impērijas mūzika. Ne mazāk multikulturālais laikmets apvienoja mākslinieciskos strāvojumus no Vācijas, Nīderlandes, Spānijas, Itālijas, Ungārijas un pat no Osmaņu Impērijas - neparasti auglīgs sajaukums, kas saglabāja savu radošo spēku vēl pēc klasicisma perioda beigām.

Accentus austria ir ansamblis ar mainīgu dalībnieku sastāvu, kur mūziķu skaits svārstās no trim līdz septiņpadsmit atkarībā no konkrētās programmas.

Pēdējos gados Accentus austria citu starpā uzstājies šādos pasākumos: Semana de Música Antigua-Seviļā/E. Concerts d'Estiu a Montserrat- Barselonā/E, Festival de Santander/E, Palau de Música-Barselonā/E, Festival van Flanderen-Brigē/B, Southbanks-Londonā/GB, Kyburgiade/Šveicē, Tage Alter Musik Würzburg/Vācijā, Festwoche Alter Musik-Štutgartē/Vācijā, Alte Oper Frankfurt/Vācijā, Ambraser Schloßkonzerte-Insbrukā/Austrijā, Brucknerhaus-Lincā/Austrijā, Konzerthaus-Vīnē/Austrijā, Music in Old Kraków/Polijā, Wratislavia Cantans/Polijā, Yehiam Festival/Izraēlā, Essaouira/Marokā, Faro Festival un Madeira Music Festival/Portugālē, Athens Concert Hall/Grieķijā kā arī Apvienotajos Arābu Emirātos. 2006. gadā Accentus austria uzstājās "Ariadnes žēlabu" skatuves uzvedumā Apolona teātrī, Eiropas kultūras 2006. gada galvaspilsētā Patrasā.

Olga Pitarh

Olga Pitarch

Studējusi klavierspēli un dziedāšanu Valensijas Konservatorijā un Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas augstskolā. Kā vairāku konkursu laureāte (Jeunesses Musicales-91 ; Concours d'opéra E. Marco -94) dziedātāja uzstājās koncertos un oratorijās (V.A. Mocarta «Mesa do-minorā » Hendeļa «Atdzimšanā» un « Mesijā », A.Honegera « Ķēniņā Dāvidā » ...) kā arī vairākos operas uzvedumos: Kavalli «Didona» (Irīda, Amore), D.Teradellasa Artaserse (Semira); La incoronatione de Popea (Drusilla, Valletto) ; Zelos aun del ayre matan; V. Martina i Solera Una cosa rara (Lilla), Il Sogno (Nice), D. Skarlati Ifigenija Aulidā (Ifigenia); Eho un Narciss (Narciss), N. Porporas Orlando (Medoro) V.Gluka Orfejā (Amore) un citās tādu diriģentu vadībā kā C. Rousset, A. Zedda, J .C. Malgoire, E. López-Banzo, J. B. Otero, M Valdicieso, G. Garrido un W. Christie. Viņa dziedājusi festivālos: Festival d'Aix-en-Provence, Festival Grec de Barcelone, Teatro de la Zarzuela y Teatro Real Madrid, Théatre des Champs Elysées à Paris un Concertgebouw Amsterdam.

Viņas īpašā interese par baroka mūziku ļāva viņai piedalīties spāņu skaņdarbu jaunatklāsmē, koncertos un ierakstos muzicējot ar ansambļiem Al ayre español, La Capella de Ministrers, Estil Concertant, Armoniosi Concerti,Orquesta Barroca de Sevilla et Real Compañía Ópera de Cámara festivālos Granādā un Kuensā (Spānijā), Ludvigsburgā un Hernē (Vācijā), Utrehtā (Holandē), Servantino (Meksikā) un citos.

Tajā pašā laikā māksliniece sadarbojās ar Le Parlement de Musique, Elyma, La Grande Ecurie et la Chambre du Roy, Faencā, Accentus Austria, La Fenice un Les Arts Florissants. Ar pēdējo viņa dziedāja Minervas partiju K.Monteverdi Il ritorno d'Ulisse kompaktdiska ierakstā, Damona partiju G.F.Hendeļa Akīds un Galateja , Proserpīnas partiju M.A. Karpentjē La descente d'Orphée aux enfers Lozannā un Parīzē, (Opéra Comique et Cité de la Musique), Vīnē (Teater an der Wien), Londonā (Barbican Center un Royal Albert Hall), Ķelnē, Bādenbādenē, Minhenē, Briselē, Ņujorkā (BAM un Lincoln Center), Wašingtonā, Čikāgā, Buenosairesā (Teatro Colón ), Montevideo un Sanpaulo.

Dziedātāja piedalījusies arī tādu skaņdarbu ierakstos kā N. Porporas "Orlando" ( Medoro) V.Martina I. Solera "La semaine Mystique", "Ifigēnija Aulidā" ( Ifigēnija ).

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv