Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Jose Miguel Moreno

17. marts plkst. 19,00 Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zāle

Programmā: J. S. Bahs, spāņu 17., 18. gs. mūzika

Jose Miguel Moreno

Hozē Migels Moreno
Vihuela, lautas, teobra, angelika, baroka un klasiski romantiskā ģitāra

Hozē Migels Moreno dzimis Madridē un sācis mācīties mūziku 4 gadu vecumā. Jau šajā izaugsmes periodā viņš citu starpā izcīnīja pirmo godalgu Incontri Chitarristici di Garano (Itālija, 1977.g.) Mākslinieks specializējies vēsturiskajā interpretācijā, kaut gan viņa repertuārs aptver skaņdarbus no XVI līdz XX gadsimtam. Viņš spēlē oriģinālos instrumentus: vihuelu, renesanses un baroka ģitāras un lautas, teobru, romantiskās ģitāras. Tie visi ir oriģināli instrumenti vai to precīzas kopijas. Savā jomā Hozē Migels Moreno ir plaši pazīstams pasaulē kā viens no mūsdienu lielākajiem speciālistiem.

Mūziķis darbojas arī kā pasniedzējs un ir ticis aicināts strādāt pasaules prestižākajās universitātēs un konservatorijās. Kopā ar Lurdesu Uncillu viņš pēta vēsturisko mūzikas instrumentu - lautu un ģitāru grupas - uzbūvi.

Hozē Migels Moreno ir koncertējis lielākajos festivālos un mūzikas zālēs Eiropā, Austrālijā, Ziemeļ- un Dienvidamerikā un Āzijā, tādās kā Wiener Musik Verein, Wiener Konzerthaus, Granādas Starptautiskais mūzikas festivāls, Flandrijas festivāls, Theatre des Champs Elysees, Madrides Teatro Real ,Cemal Resit Rey koncertzāle Istambulā, Brisbeinas bjennāle. Londonas Wigmor Hall, Puškina zāle Maskavā, Metropolitēna muzejs Ņujorkā, , La Habana (Kubā), Hokutopia Festival Tokijā, Briges festivālā Beļģijā, Barselonā, Utrehtā, Insbrukā, Minhenē, Leipcigā, Prāgā, utt.

Vairākus gadus mākslinieks sadarbojās ar Terēzi Bergancu un ar izcilo mecosoprāna dziedātāju ierakstīja skaņdarbus firmā Philips. Viņš devies viesizrādēs ar HESPERION XX un Jordi Savallu, atskaņojot Džona Doulenda Lachrimaes lautai un vijolei.

1990. gadā vinš nodibināja ansambli La ROMANESCA, kas pievērsās spāņu un Eiropas baroka mūzikas interpretācijai, bet 1998. gadā radās ansamblis Orphenica Lyra. Viņu pirmais kompaktdisks tika izlaists 1998. gadā kā veltījums Fuenlanam - neredzīgajam spāņu renesanses komponistam un viņa šedevram „Orphenica Lyra". Nākošais disks iznāca 2000. gadā kā veltījums Džonam Doulendam, duetā ar Eligio Kvinteiro. Nākošais kompaktdisks būs veltīts J. S. Baha daiļradei. Nesen Hozē Migels Moreno kopā ar Flandrijas simfonisko orķestri uzstājās Beļģijā (Brigē, Antverpenē un Briselē) ar Hoakina Rodrigo skaņdarbiem ģitārai un orķestrim.

Hozē Migels Moreno ierakstījis skaņdarbus firmām Philips, Emi, GLOSSA, Deutsche Harmonia Mundi and Astree Auvidis. Pašreiz viņš ieraksta skaņdarbus firmā GLOSSA.

Par saviem mūzikas ierakstiem mākslinieks saņēmis daudzas atzinības: Choc du monde de la musique, Diapason d'or, 10 of Repertoire, editor's choice of Grammophone, CD compact prises, Fanfafare Want List u.c.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv