Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Duets BACK TO BACH (Atpakaļ pie Baha) - Pauls Rozenbaums (klavieres), Madss Vindings (kontrabass, Dānija)

4. marts plkst. 19,00 Rīgas Vēstures un Kuģniecības Kolonnu zāle

Poul Rozenbaum & Mads Vinding

Programmā: JOHANS SEBASTIANS BAHS - milzis visu komponistu vidū - ir pabijis visos mūzikas pasaules nostūros. Viņa skaņdarbi ir starp tiem, kas izturējuši laika pārbaudi. Baha mūzika gadu gaitā tikusi aranžēta un atskaņota uz neskaitāmiem instrumentiem. Daudzi mākslinieki iedvesmojušies izmēģināt jaunus paņēmienus Baha mūzikas interpretācijā, un ne vienmēr arī pats Bahs ir precīzi norādījis, kādiem instrumentiem attiecīgais skaņdarbs domāts.

Apbrīna par Baha mūzikas radošo potenciālu pastāvīgi aug. Daudzām Baha kompozīcijām piemīt gan ritmiskā, gan melodiskā impulsivitāte un spēks, kas nekad nav ticis pārspēts.

Pianists Pouls Rosenbaums un basists Madss Vindings iedvesmojušies spēlēt Baha mūziku kopā, interpretējot to pilnīgi jaunā veidā. „Mēs spēlējam manierē, kas klasisko mūziku pārrada džezā un kur iedalījums specifiskos žanros kļūst neinteresants un ierobežojošs. Programmās ir daudzi skaņdarbi, gan īsāki, gan garāki - prelūdijas, partitas, menueti, Italian Concerto, un citas kompozīcijas no Baha dārgumu krātuves."

Mads Vinding

MADSS VINDINGS (Mads Vinding) - kontrabasa mūziķis, dzimis 1948. gada 7. decembrī Kopenhāgenā.
Ceļojoša dāņu džeza pasaules klases mūziķa paraugs. Viens no basa spēles virtuoziem ('aces of basses') kura aktīvā ir vairāk nekā 600 ieraksti. Profesionālis no 16 gadu vecuma un pastāvīgais basa spēlētājs leģendārajā oriģinālajā džeza klubā Montmartre Kopenhāgenā, kas var lepoties ar iespaidīgu to džeza lielmeistaru sarakstu, ar kuriem viņš kopā muzicējis. Starp viņiem ir tādi mūziķi kā Herbie Hancock - Wayne Shorter - Stan Getz - Gary Burton - Hank Jones - Tony Williams - Dexter Gordon - Ben Webster - Joanne Brackeen - Sonny Stitt - Sir Roland Hanna - Benny Goodman - Dizzy Gillespie - Dollar Brand - Clark Terry - Chet Baker - Art Farmer - Woody Shaw - Benny Bailey - Dusko Goykovich - Ed Thigpen - Alvin Queen - Billy Hart - Bruno Castelucci - John Engels - Daniel Humair - Sangoma Everett - Enrico Pieranunzi - Roger Kellaway - Tete Montoliu - Horace Parlan - Fred Hersch - Martial Solal - Renée Rosnes - Gordon Beck - Dee Dee Bridgewater - Meredith d'Ambrosio - Deborah Brown - Mark Murphy - Etta Cameron - Toots Thielemans - Lee Konitz - Johnny Griffin - Sahib Shihab - Stuff Smith - Don Byas - Charlie Mariano - Ernie Wilkins - Philip Catherine - Bob Brookmeyer - Monty Alexander - Eddie "Lockjaw" Davis - Peter Herbolzheimer - Janne Schaffer - Quincy Jones - Svend Asmussen - Istanbul Express - Thomas Clausen - Alex Riel - Kim Sjøgren - Finn Savery - The Danish Radio Big Band - kā arī daudzi citi.

Madss Vindings uzstājies visā pasaulē, producējis vairākus ierakstus, ierakstījis mūziku kinofilmām un saņēmis vairākas izcilas džeza balvas - 1978. gadā viņš ieguva pirmo godalgu kā vislabākais solists Starptautiskajā radio NORDRING, Bena Vebstera balvu 1982.gadā un Palæ Jazz Prize 1997. gadā. Mūziķis saņēmis arī Launy Grøndahl godalgu 2000. gadā. Bijis Jazz Special lasītāju aptauju uzvarētājs 1997. un 2000. gadā. Saņēmis trīs Grammy balvas par labāko ierakstu 2000. gadā džeza un folkmūzikas kategorijās. Saņēmis balvu kā "Džeza meistars" 2007. gadā.
"Līdztekus akustiskajam kontrabasam viņš pilnveidojis savu meistarību elektriskās basģitāras spēlē, taču viņa mākslinieka izcilība un solo mūziķa popularitāte galvenokārt saistāma ar viņa vienreizīgo mūzikas pārzināšanu un māksliniecisko briedumu, ko kaldinājusi 35 gadu sadarbība ar džeza mūzikas spīdekļiem. Viņš ir muzicējis kopā ar lielāko daļu džeza mūziķu, ar kuriem vispār ir vērts kopā spēlēt, un šodien viņš sadarbojas ar tiem, kas atbilst viņa priekšstatam par to, kā jāskan mūzikai."
Peters H. Larsens, redaktors, Dānijas radio, P2 Džezs.

POULS ROSENBAUMS (Poul Rosenbaum) - viens no vadošajiem pianistiem Dānijā, dzimis 1952. gadā. Viņš ir daudz koncertējis ASV, Eiropā un Meksikā un ir īpaši iecienīts klausītāju vidū ar savu mūsdienu un romantiskās mūzikas izpildījumu.

Mūziķis piedalījies lielākajos festivālos (ISCM Pasaules mūzikas dienās, Amerikāņu mūzikas nedēļā un citos)kā arī veicis daudzus pirmatskaņojumus. Pouls Rosenbaums beidzis Karalisko Dānijas Mūzikas akadēmiju un ieguvis stipendiju mācībām the Juilliard School Ņujorkā. Viņa debija Ņujorkā notika 1978. gadā. Tajā pašā gadā mākslinieks saņēma Jakoba Gades balvu.

Viņš ierakstījis Rahmaņinova, Lista, Šūmaņa, Medtnera klaviermūziku, visus Čarlza Grifisa (Charles Griffes) skaņdarbus klavierēm un citu 20. gadsimta mūzikas repertuāru. Viņa Poula Rudersa Piano Concerto ieraksts tika nominēts Grammy balvai 1995. gadā.

Pianists spēlē ansamblī Piano Trio kopā ar Sergeju Azizjanu (vijole) un Mikaelu Fukačovu (čells). Dziedātājs Āge Hauglands (Aage Hauglan ) (bass) un Pouls Rosenbaums ilgus gadus koncertēja kopā un ierakstīja daudzus skaņdarbus. To vidū ir visu Musorgska dziesmu ieraksts krievu valodā (Chandos Records), kas ieguva plašu starptautisku atzinību.

Duetā BACK TO BACH (Atpakaļ pie Baha) Pouls Rosenbaums spēlē J. S. Baha klaviermūziku kopā ar izcilo dāņu džeza basa mūziķi Madsu Vindingu. Viņi interpretē Baha klaviermūziku jaunā manierē. Viņu kompaktdisks "Back To Bach" (2004) ir saņēmis lieliskas atsauksmes.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv