Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Duets Collegium Marianum - Jana Semeradova (traversa flauta), Jans Krejča (teorba, Čehija)

1. aprīlis, plkst. 19,00 Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē

Programmā: "Tircis a Amaranta" 17. gs. franču dzeja un mūzika; 17. gs. čehu mūzika

Jan Krejča

Jans Krejča (1972) sāka mācīties spēlēt renesanses lautu pie Rūdolfa Meržinska (Rudolf Měřinský), un vēlāk viņa interesi piesaistīja arī teorba un baroka ģitāra.

Viņš ir piedalījies daudzos mūzikas interpretācijas kursos, kurus vadījuši E. Maskardi, H.Smits, D.Lindbergs un citi. Kā ļoti pieprasīts basso continuo mūziķis viņš sadarbojas ar dažādiem čehu un citu zemju ansambļiem (Ensemble tourbillon, Les voix humaines, Collegium Marianum, Collegium 1704, Capella Regia, Musica Florea, Verba Chordis, Harmonologia u.c.). Viņš uzstājas arī ar solo programmām un 2006. gadā ierakstījis kompaktdisku ar itāļu skaņdarbiem teobrai. Jans Krejča piedalās ierakstos Čehijas Radio, Čehijas TV, kā arī firmās Supraphon, Arta Records un Rosa.

Jana Semeradova studējusi traversa flautas spēli Prāgas Konservatorijā. 1994. gadā viņa saņēma stipendiju studijām Birmingemas Konservatorijā. Māksliniece beigusi Prāgas Kārļa Universitāti, kur specializējusies mūzikas teorijā un agrīnās mūzikas interpretācijas praksē. Viņa turpināja mācīties traversa flautas spēli pie Vilberta Hazelzeta (Wilbert Hazelzet) Karaliskajā Hāgas konservatorijā. 2003. gadā Jana Semeradova izcīnīja 3. godalgu 2.starptautiskajā Telemana koka pūšamo instrumentu konkursā Magdeburgā un tajā pašā gadā ieguva 3. godalgu Minhenes "16th Grosser Förderpreiswettbewerb" duetu kategorijā kopā ar Moniku Knoblohovu. Mūziķe koncertējusi visā Eiropā kā arī citos kontinentos (Senās mūzikas dienās Regensburgā, Bachfest Leipcigā, Mozartfest, Centre de Musique Baroque de Versailles, Europamusicale, Vantaa Baroque, Pražské jaro u.c.).

Collegium Marianum mākslinieciskā vadītāja Jana Semeradova organizē regulāras koncertu sērijas un mūzikas un deju uzvedumus, un daudz laika ziedo intensīviem pētījumiem mūzikas arhīvos gan Čehijā, gan ārzemēs. Viņa regulāri muzicē kopā ar citiem baroka ansambļiem, piemēram ar Musica Florea, Musica Aeterna, Solamente Naturali, Batzdorfer Hofkapelle. Māksliniece arī ir aktīva pasniedzēja un māca agrīnās mūzikas interpretācijas Collegium Marianum Tiņas (Týn) skolā. Viņa regulāri piedalās ierakstos Čehijas radio un televīzijā. Papildus koncertiem un pētījumiem viņa organizē agrīnās mūzikas interpretācijas kursus Collegium Marianum institūtā, māca studentus Prāgas Konservatorijā un Brno Masarika Universitātē kā arī vada praktiskās nodarbības Janačeka Mūzikas akadēmijā. Māksliniece daudz laika veltī baroka žestu valodas un dejas mākslas teorijai un praksei.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv