Lielās Mūzikas balvas 2007 laureāti
Diriģents Andris Poga - gada debija (par koncertu Latvijas jaunie talanti kopā ar LNSO, kas notika Lielajā ģildē 2007. gada 10. maijā)

Komponists Juris Karlsons - gada jaundarbs (Simfoniskā vīzija Vakarblāzma teicējai un simfoniskajam orķestrim)

Čelliste Kristīne Blaumane - par izcilu individuālu sniegumu Latvijā (koncertu Kristīnes Blaumanes benefice un koncertu ar Asch trio Rudens kamermūzikas festivālā Melngalvju namā)

Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un vokālā grupa Cosmos - gada koncerts (12.12.2007. Rīgas Doms, Nakts lūgšana)

Ērika Ešenvalda opera Augļu koks ir Jāzeps Latvijas Nacionālajā operā - gada uzvedums.
Muzikālais vadītājs Māris Sirmais, režisors Gatis Šmits, scenogrāfs Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece Kristiāna Elizabete fon Zelcama

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga - balva par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā

Ieva Ezeriete (Latvijas Radio kora soprāns) - balva par izcilu darbu ansamblī.
Par spilgtu solo partijas interpretāciju Santas Ratnieces opusa Sirds bezdelīgas pirmatskaņojumā un koncertdarbību 2007.gadā.

Muzikologs Oļģerts Grāvītis - balva par mūža ieguldījumu

 

 

Lielās Mūzikas balvas 2006 laureāti
Pianiste Vilma Cīrule – par mūža ieguldījumu

Operdziedātāja Kristīne Opolais – par izcilām lomām Dmitrija Šostakoviča operā Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta, Džakomo Pučīni operās Toska un Madama Butterfly

Saksofonists Gints Pabērzs – par izcilu un radošu sniegumu Sony Jazz Stage 2006, koncertdarbību Latvijā un ārzemēs, kā arī CD ierakstiem

Stīgu kvartets Euphonia – par mērķtiecīgu un daudzveidīgu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs

Komponists Andris Dzenītis – par vokāli simfonisko skaņdarbu Fides. Spes. Caritas.

Diriģents Gints Glinka – par oriģinālu Ludviga van Bēthovena Devītās simfonijas interpretāciju

Liepājas simfoniskais orķestris un diriģents Imants Resnis – par Volfganga Amadeja Mocarta operas Bēgšana no serāla iestudējumu, koncertdarbību un CD Mostaties, stabules un kokles!

Muzikologs Arnolds Klotiņš - par Latviešu Simfoniskās mūzikas gada projekta ideju un radošajām aktivitātēm šī projekta īstenošanā

 

2003
Kordiriģentei Terēzijai Brokai par mūža ieguldījumu

LNO solistam Aleksandram Antoņenko par izcilu sniegumu Latvijas Nacionālās operas izrādēs R.Vāgnera operā Klīstošais holandietis, Ž.Bizē operā Karmena, Dž.Pučīni operā Bohēma, S.Rahmaņinova operas Aļeko koncertuzvedumā un Dž.Verdi Rekviēma atskaņojumā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri

Komponistam Rihardam Dubram par skaņdarbu Te Deum XXIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Garīgās mūzikas koncertā

Muzikoloģei Zanei Gailītei par nozīmīgu kultūrvēsturisku pētījumu un tā atraktīvu iedzīvināšanu grāmatā Par Rīgas mūziku un kumēdiņu spēli

LNO baleta solistei Margaritai Demjanokai par emocionāli spilgti un tehniski spoži atveidotām lomām I.Stravinska baletā Ugunsputns, S.Prokofjeva baletā Romeo un Džuljeta un J.Karlsona baletā Sidraba šķidrauts
Ērģelniecei Ivetai Apkalnai par augsti profesionālu sniegumu koncertos Latvijā un pasaulē

Kameransamblim Altera Veritas par spilgtām, radošām mūsdienu latviešu mūzikas interpretācijām

Diriģentam Mārim Sirmajam par koncertprogrammām 2003.gadā:

  • VI Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls
  • XXIII Vispārējie latviešu Dziesmu svētku Garīgās mūzikas koncerts
  • kora Kamēr koncerti

2002
Baleta solists Aleksejs Avečkins - par Prinča lomu P. Čaikovska baletā Gulbju ezers

Klarnetists Ints Dālderis - par Dž. Adamsa skaņdarba Nelīdzenie taustiņi (Gnarly Buttons) un P. Plakida skaņdarba Vēl viena Vēbera opera atskaņojumu

Operas soliste Kristīne Gailīte - par Oskara lomu Dž. Verdi operā Masku balle, Violetas lomu Dž. Verdi operā Traviata un sniegumu vokāli instrumentālo darbu atskaņojumos

Operas soliste Inga Kalna - par G. F. Hendeļa opermūzikas atskaņojumiem Rīgā un Monpeljē un G. Kančelli 23. psalma atskaņojumu 5. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā

Komponists Arturs Maskats - par skaņdarbu simfoniskam orķestrim Tango

Pianists Arturs Ozoliņš - par L. Garūtas Klavierkoncerta atskaņojumu Rīgā un latviešu mūzikas popularizēšanu pasaulē

Operas solists Egils Siliņš - par titullomā A. Rubinšteina operā Dēmons, V. A. Mocarta operā Dons Žuans un sniegumu F. Mendelsona-Bartoldi un V. A. Mocarta vokāli instrumentālo darbu atskaņojumos

Pianists Vestards Šimkus - par iegūto pirmo vietu F. Lista starptautiskajā pianistu konkursā Losandželosā un koncertiem Latvijas Nacionālajā operā un Melngalvju namā

Diriģents Valdis Vikmanis - par mūža ieguldījumu mūzikā

Valsts Akadēmiskais koris Latvija - par sniegumu 5. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā, V. A. Mocarta operas Idomeneo koncertuzvedumā un kora sešdesmitgadei veltītā koncertcikla programmās

2001
Baleta soliste Jūlija Gurviča - par titullomu Ž. Bizē-R. Ščedrina baletā Karmena un Katarinas lomu K.Goldmarka baletā Spītnieces savaldīšana

Komponists Arturs Maskats - par Concerto grosso vijolei, čellam, sitaminstrumentiem un stīgu orķestrim

Diriģents Andris Nelsons - par spilgtāko debiju (A. Maskata Concerto grosso vijolei, čellam, sitaminstrumentiem un stīgu orķestrim (3x), D. Šostakoviča Simfonietas, Dž. Verdi operas Traviata un Dž. Rosīni operas Seviļas bārddzinis atskaņojums)

Čellists un diriģents Mstislavs Rostropovičs - par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas dzīvē (Starptautiskais Rostropoviča čella festivāls, S. Prokofjeva balets Romeo un Džuljeta Latvijas Nacionālajā operā)

Sitaminstrumentālists Edgars Saksons - par Dž. Makmilana Koncerta sitaminstrumentiem un orķestrim atskaņojumu un uzstāšanos koncertprogrammās Latvijā un Spānijā

Vijolniece Baiba Skride - par uzvaru Karalienes Elizabetes konkursā Briselē un Latvijas atskaņotājmākslas popularizēšanu pasaulē

Operas soliste Žermēna Heine-Vāgnere - par mūža ieguldījumu vokālajā mākslā

Klavieru duets Antra un Normunds Vīksnes - par latviešu komponistu jaunrades veicināšanu un aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs

Rīgas Festivāla orķestris - par O. Mesiāna simfonijas Turangalila atskaņojumu

2000
Komponists Juris Karlsons - par mūziku baletam Sidraba šķidrauts

Flautiste Dita Krenberga - par spilgtu māksliniecisku sniegumu trīs koncertprogrammās un vieskoncertos Zviedrijā

Komponists Jānis Lūsēns - par muzikālajām izrādēm 2000. gadā un devumu teātra mūzikas žanrā
Komponists un pianists Raimons Pauls - par mūža ieguldījumu mūzikā

Komponists Pēteris Vasks - par 2. simfoniju

Latvijas Radio koris - par kora sešdesmitgadei veltītajām koncertprogrammām un ieguldījumu latviešu komponistu jaunrades veicināšanā

Rīgas Doma zēnu koris - par aktīvu koncertdarbību Latvijā, latviešu mūzikas popularizēšanu ārvalstīs un ieguldījumu zēnu kordziedāšanas tradīciju izkopšanā

Valsts Akadēmiskais koris Latvija - par koncertprogrammām 3. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā un Latvijas kora mākslas popularizēšanu starptautiskajos mūzikas festivālos ārvalstīs

1999
Operas soliste Elīna Garanča - par iegūto pirmo vietu Starptautiskajā Mirjamas Helinas vokālistu konkursā Helsinkos

Diriģents Sigvards Kļava - par spožu Ā. Šnitkes mūzikas interpretāciju, par darbu pie J. S. Baha un M. Einfeldes skaņdarbu ierakstu programmām

Diriģents Vasilijs Sinaiskis - par izcilu G. Mālera 7. simfonijas atskaņojumu 1999. gada 23. decembrī un ieguldījumu latviešu komponistu mūzikas popularizēšanā 70. - 80. gados

Komponists Ādolfs Skulte - par mūža ieguldījumu latviešu mūzikā

P. Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins iestudējuma radošā grupa (diriģents Gintars Rinkevičs, režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfe Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece Večella Varslavāne, baletmeistare Elita Bukovska, titullomas izpildītājs Samsons Izjumovs, Tatjana - Andžella Goba (Ķirse)) - par mākslinieciski spilgtu un mūsdienīgu klasikas iestudējumu

Orķestris KREMERata Baltica - par izcilām mākslinieciskām kvalitātēm koncertprogrammās Latvijā un Baltijas valstu komponistu mūzikas popularizēšanu pasaulē

Rīgas saksofonu kvartets (Gints Pabērzs, Artis Sīmanis, Ilze Lejiņa, Renārs Lācis) - par augstu māksliniecisko sniegumu 1. Starptautiskajā saksofonmūzikas festivālā Saxophonia un īpaši aktīvu koncertdarbību Latvijā

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauniešu koris Kamēr… - par sasniegumiem (5 pirmās vietas) trijos starptautiskajos koru konkursos Vācijā un Austrijā, par latviešu mūzikas un Latvijas atskaņotājmākslas popularizēšanu ārzemēs

CD Latviešu danči - par spilgtu sniegumu etniskās mūzikas žanrā, par tautas instrumentālās muzicēšanas tradīciju kopšanu

1998
Operas soliste Inga Kalna - par spilgtu māksliniecisko sniegumu Latvijas Nacionālās operas izrādēs Latvijā, Anglijā un Īrijā, par iegūto Brusa Millara-Gulivera balvu Lielbritānijā

Diriģents Haralds Mednis - par mūža ieguldījumu Latvijas koru kultūrā

Diriģents Kaspars Putniņš - par spilgtu 20. gadsimta komponistu mūzikas interpretāciju un atskaņojumiem Latvijā un Zviedrijā

Vijolniece Baiba Skride - par otro vietu 45. Starptautiskajā N. Paganīni vijolnieku konkursā Dženovā

Diriģents Leonīds Vīgners - par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas kultūrā

Vijolnieks Valdis Zariņš - par R. Kalsona Vijoļkoncerta, P. Vaska Koncerta vijolei un stīgu orķestrim Tālā gaisma un Dž. Adamsa Vijoļkoncerta atskaņojumiem izcilā mākslinieciskā kvalitātē, par latviešu komponistu mūzikas un Latvijas atskaņotājmākslas popularizēšanu pasaulē.

G. F. Hendeļa operas Alčīna iestudējuma radošā grupa (izrādes muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, titullomas izpildītāja Sonora Vaice, režisore Kristīna Vuss, scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka) - par mākslinieciski spilgtu un mūsdienīgu operas iestudējumu

Orķestris Rīgas Kamermūziķi - par augstu māksliniecisko līmeni 1998. gada koncertprogrammās

Valsts Akadēmiskais koris Latvija - par mākslinieciski spilgtām vokāli instrumentālajām un a cappella programmām 1. Garīgās mūzikas festivālā Rīgā un izcilu sniegumu A. Šēnberga operas Mozus un Ārons iestudējumā Grācas operā

Grupa Iļģi - par CD Saules Meita un koncertprogrammām Latvijā un ārzemēs

Grupa Jauns mēness - par pēdējo gadu koncertprogrammām un CD Dzīvotājs

1997
Komponiste Maija Einfelde - par skaņdarbu korim Pie zemes tālās

Operas solists Nikolajs Goršeņins - par spilgtu māksliniecisko sniegumu operu izrādēs

Komponists Imants Kalniņš - par 4. simfonijas oriģinālversiju un par dziesmu ciklu ar A. Mielava vārdiem Lietas, kuras tā arī nekad nepāriet

Diriģents Juha Kangass (Juha Kangas) par latviešu mūzikas popularizēšanu ārzemēs augstā mākslinieciskā līmenī

Komponists Zigmars Liepiņš - par operu melodrāmu Parīzes Dievmātes katedrāle

Diriģents Māris Sirmais - par mākslinieciski spilgtām kora Kamēr… koncertprogrammām un uzvarām divos starptautiskos konkursos

Komponists Pēteris Vasks - par koncertu vijolei un stīgu orķestrim Tālā gaisma

1996
Ērģelnieks Tālivaldis Deksnis - par 1996. gada koncertprogrammām, par ieguldījumu latviešu ērģeļmūzikas popularizēšanā

Operas solists Samsons Izjumovs - par iestudētajām operlomām: Skarpija Dž. Pučīni operā Toska, titulloma Dž. Verdi operā Nabuko, par izcilu sniegumu agrāk iestudētajās izrādēs (titulloma Dž. Verdi operā Rigoleto, Žermons Dž. Verdi operā Traviata)

Komponists Romualds Kalsons - par operu Pazudušais dēls

Komponists Arturs Maskats - par skaņdarbu Salve Regina, ciklu Trīs P. Verlēna dzejoļi un mūziku Dailes teātra izrādei Terēza Rakēna

Komponists Pēteris Plakidis - par simfonisko skaņdarbu Variācijas orķestrim

Diriģents Gintars Rinkevičs (Gintaras Rinkevičius) - par Dž. Verdi operas Nabuko iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā, par ANO Hartas 50. gadadienai veltīto Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertu Ženēvā

Operas solists Egils Siliņš - par uzvarām deviņos starptautiskos vokālistu konkursos, par iestudētajām lomām Vīnes Tautas operā un Vīnes Valsts operā (Mefistofelis Š. Guno operā Fausts, Džordžo V. Bellīni operā Puritāņi) un Zakarija Dž. Verdi operā Nabuko Latvijas Nacionālās operas iestudējumā

Diriģents Normunds Šnē - par 1996. gada koncertprogrammām: Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra 70. gadadienai veltīto koncertu un koncertu ar M. Rostropoviča piedalīšanos, par S. Prokofjeva Klasiskās simfonijas interpretāciju un teicamu sadarbību ar solistiem L. un P. Bermaniem Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertā

Operas soliste Sonora Vaice - par Violetas lomu Dž. Verdi operā Traviata un V. A. Mocarta koncertāriju interpretāciju

Dziedātāja Laima Vaikule - par 1996. gada koncertprogrammām Latvijā, Krievijā un ASV

1995
Operas soliste Antra Bigača - par kamermūzikas programmām un Judītes lomu B. Bartoka operā Hercoga Zilbārža pils

Diriģents Mariss Jansons - par Latvijas Nacionālās operas atklāšanas svētku koncertu 30. septembrī

Operas soliste Inga Kalna - par gada veiksmīgāko debiju

Mežradznieks Arvīds Klišāns - par mūža devumu Latvijas atskaņotājmākslā

Diriģents Imants Kokars - par mūža devumu Latvijas kora mākslā

Vijolnieks Gidons Krēmers - par Latvijas Nacionālās operas svētku atklāšanas koncertu 30. septembrī un piedalīšanos E. Dārziņa mūzikas skolas 50-gadei veltītajā koncertā

Operas soliste Solveiga Raja - par Spīdolas lomu J. Mediņa operā Uguns un nakts un Mimī lomu Dž. Pučīni operā Bohēma

Komponists Uldis Stabulnieks - par devumu teātra mākslas žanrā un par teātra mūzikas koncertu Latvijas Nacionālajā operā

J. Mediņa operas Uguns un nakts iestudējuma radošā grupa (diriģents Aleksandrs Viļumanis, režisors Alvis Hermanis, kostīmu māksliniece Večella Varslavāne) - par spilgtu, mūsdienīgu sniegumu šīs operas iestudējumā

1994
Diriģents Jons Aleksa (Jonas Aleksa) - par izcilu ieguldījumu Latvijas atskaņotājmākslā

Saksofonists Ivars Birkāns - par mūža devumu Latvijas atskaņotājmākslā

Pianiste Liene Circene - par gada spilgtāko debiju

Ausma Derkēvica - par mūža devumu Latvijas kora mākslā

Dziedātāja Inese Galante - par izcilu sniegumu koncertā Ave Maria Doma koncertzālē un kompaktdisku Debija

Komponists un pianists Raimonds Pauls - par mūziku V. Belševicas dzejas izrādei Dailes teātrī, par koncertu Svinga laiks un kompaktdisku Ziemassvētkos

Diriģents Imants Resnis - par mūzikas dzīves aktivitātēm Liepājā

Operas solists Kārlis Zariņš - par izcilu ieguldījumu Latvijas vokālajā mākslā

Orķestris Rīgas Kamermūziķi - par radošu aktivitāti un augstvērtīgu sniegumu 1994. gada koncertprogrammās

Latvijas Radio koris - par 1994. gada koncertprogrammām

1993
Dziedātāja Aija Kukule - par izcilu sniegumu koncertuzvedumā Kādēļ skumjas acis jums šovakar

Aranžētājs un multiinstrumentālists Raimonds Macats - par gada labāko aranžējumu un solo priekšnesumu

Dziedātājs Arnis Mednis - par uzvarām Starptautiskajā konkursā Sopotā (Polija) un Starptautiskajā konkursā Dzintari - 93

Diriģents Pauls Megi - par G. Mālera 8. simfonijas uzvedumu Latvijā

Diriģents Edgars Račevskis - par koru Gaudeamus un Sonore sniegumu (pirmās vietas un laureāta nosaukumi) XXI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru sacensībās

Komponists Pēteris Vasks - par a cappella kora balādi Litene

Vijolnieks Valdis Zariņš par R. Kalsona Vijoļkoncerta atskaņojumu Starptautiskajā festivālā Europa Musicale Minhenē

Pianists Juris Žvikovs - par iegūto Grand Prix 2. Starptautiskajā Jāzepa Vītola pianistu konkursā

H. Pērsela operas Didona un Enejs uzveduma radošā grupa (projekta autors un režisors Mihails Mamilovs, kordiriģents Andris Veismanis, diriģents Normunds Šnē, baletmeistare Daiga Grosmane) par operas Didona un Enejs spilgtu iestudējumu Avangarda akadēmijā

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris - par koncertprogrammām Starptautiskajā festivālā Europa Musicale Minhenē, S. Rihtera festivālā Tūrā (Francija), G. Mālera 8. simfonijas, J. Ivanova 4. simfonijas Atlantīda un B. Britena Kara rekviēma atskaņojumu Latvijā