Jūrmalas Starptautiskais Pianistu Konkurss 2007
sākums | noteikumi | repertuārs | pilsēta | žūrija | kontakti | atbalstītāji


Juris Kalnciems (1957) mācījies Rīgas Jāz. Mediņa (ped. Š. Valdšteins) un E. Dārziņa (ped. J. Daugule) mūzikas skolās. Ar izcilību beidzis Latvijas Valsts konservatoriju (prof. A. Zandmaņa klav. kl.). Profesionālo meistarību pilnveidojis, studējot P. Čaikovska Maskavas konservatorijas asistentūrā (prof. S. Alumjans). Studiju laikā piedalījies konkursos (M. Čurļoņa pianistu konkursā 1. vieta). Pašlaik Juris Kalnciems ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedras vadītājs, asociētais profesors, kā arī Eiropas Klavieru skolotāju asociācijas Latvijā prezidents. Paralēli lielajai pedagoģiskā un sabiedriskā darba slodzei Juris Kalnciems turpina koncertēt gan Latvijā, gan arī ārzemēs. Regulāri piedalās dažādu konkursu žūrijās, vada meistarklases Latvijā un ārzemēs. Pianista plašajā repertuārā ir dažādu laikmetu mūzika. Ierakstījis vairākus CD.
Igors Lazko (Francija) dzimis 1949. gadā Krievijā, Sanktpēterburgā, slavenu mūziķu ģimenē. Klavierspēli apguvis, mācoties pie prof. Pāvela Serebrjakova Sanktpēterburgas N. Rimska-Korsakova konservatorijas speciālajā mūzikas skolā. 1964. gadā Igors Lazko kļuvis par visjaunāko mūziķi, kurš uzvarējis slavenajā J.S. Baha Starptautiskajā pianistu konkursā (Leipciga). Studijas turpinājis Maskavas konservatorijā, prof. Jakova Zaka klasē. Pēc konservatorijas absolvēšanas kļuvis par Ļeņingradas filharmonijas solistu. No 1978. gada līdz 1992. gadam I. Lazko bijis profesors Belgradas Mūzikas akadēmijā, šajā laikā ierakstījis visas J.S. Baha partitas un Goldberga variācijas, kā arī P. Čaikovska un citu komponistu darbus. 1985. gadā Igors Lazko Starptautiskajā mūzikas festivālā Nantērā, Francijā atskaņojis gandrīz visus J.S. Baha skaņdarbus. Prof. Lazko sniedzis neskaitāmi daudzus koncertus Francijā, Krievijā, Šveicē, Vācijā, Dienvidslāvijā, Itālijā, Grieķijā un ASV. Igors Lazko ir N.Rubinšteina Starptautiskā pianistu konkursa (pirmo reizi noticis 1996. gadā Parīzē) organizētājs un mākslinieciskais direktors. Profesors strādā "Ecole Nationale de Musique de Fresnes", "Schola cantorum" un "Conservatoire Russe A. Skriabine" (Parīze).
Džeimss Kērbijs (Lielbritānija) sniedz koncertus Lielbritānijā, Francijā, Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Holandē, Čehijā, piedalījies Edinburgas un Aldenburgas festivālos. Pēc studijām Maskavas konservatorijā viņš katru gadu atgriezies bijušajā Padomju Savienībā, sniedzot koncertus, piedalījies Omskas festivālā (2006). Kopā ar Anglijas kamerorķestri, Skotijas kamerorķestri, Maskavas simfonisko orķestri un Aradas filharmonijas orķestri (Rumānija) spēlējis tādās prestižās koncertzālēs kā Karaliskā Alberta zāle, Karaliskā opera, Koventgārdens, Maskavas konservatorijas lielā zāle, u.c. Viņš spēlē Bārbikana klavieru trio, kas piedalās festivālos, dodas koncertturnejās pa Eiropu un ASV, kā arī ierakstījis vairākus izcilus CD. Džeimss Kērbijs strādā Royal Holloway Londonas universitātē. Viņš ir Rahmaņinova institūta (Tambova, Krievija) goda profesors.
Fernando Martiness Subisarreta (Meksika/Vācija) dzimis 1956. gadā Mehiko. No 1965. līdz 1976. gadam papildinājies pie Daniela Pollaka (ASV, Losandželosa), no 1978. gada līdz 1986. gadam - P. Čaikovska Maskavas konservatorijā pie Samuela Alumjana un Anatolija Vederņikova. Strādājis Špeieres mūzikas skolā. Viņa repertuārā ir dažādu laikmetu un stilu mūzika. Koncertē Vācijā un Meksikā.