11. starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss 'Jūrmala 2010' klavieru specialitātē
sākums | noteikumi | repertuārs | pilsēta | žūrija | kontakti | atbalstītāji


Juris Kalnciems mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā (pedagogs Šmarions Valdšteins) un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (pedagoģe Juta Daugule). Ar izcilību beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju (profesora Arņa Zandmaņa klase). Profesionālo meistarību pilnveidojis, studējot Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas asistentūrā (profesors Samuels Alumjans). Studiju laikā piedalījies dažādos konkursos (I vieta Mikaloja Čurļoņa pianistu konkursā u. c.). Juris Kalnciems ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, Klavieru katedras vadītājs, profesors, kā arī Eiropas Klavierskolotāju asociācijas Latvijā prezidents. Līdztekus lielajai pedagoģiskā un sabiedriskā darba slodzei, Juris Kalnciems aktīvi koncertē Latvijā un ārvalstīs, piedalās dažādu konkursu žūrijās, vada meistarklases Latvijā un citviet. Pianista plašajā repertuārā ir dažādu laikmetu mūzika. 2006. gada februārī klajā nāca Jura Kalnciema iespēlēts kompaktdisks, kurā ieskaņoti Jāņa Ivanova 24 skicējumi klavierēm. 2007. gada rudenī tika prezentēts otrs Jura Kalnciema CD, kurā apkopoti dažādu latviešu komponistu skaņdarbi.
Džeimss Kērbijs (Lielbritānija) sniedz koncertus Lielbritānijā, Francijā, Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Holandē, Čehijā, piedalījies Edinburgas un Aldenburgas festivālos. Pēc studijām Maskavas konservatorijā viņš katru gadu atgriezies bijušajā Padomju Savienībā, sniedzot koncertus, piedalījies Omskas festivālā (2006). Kopā ar Anglijas kamerorķestri, Skotijas kamerorķestri, Maskavas simfonisko orķestri un Aradas filharmonijas orķestri (Rumānija) spēlējis tādās prestižās koncertzālēs kā Karaliskā Alberta zāle, Karaliskā opera, Koventgārdens, Maskavas konservatorijas lielā zāle, u.c. Viņš spēlē Bārbikana klavieru trio, kas piedalās festivālos, dodas koncertturnejās pa Eiropu un ASV, kā arī ierakstījis vairākus izcilus CD. Džeimss Kērbijs strādā Royal Holloway Londonas universitātē. Viņš ir Rahmaņinova institūta (Tambova, Krievija) goda profesors.
Ivari Ilja apguvis klavierspēli Tallinas Mūzikas akadēmijā pie profesores Laines Metsas un Maskavas Čaikovska konservatorijā pie profesores Veras Gornostajevas un profesora Sergeja Dorenska. Pianists ieguvis balvas vairākos vietējos un starptautiskos konkursos, tai skaitā Šopēna konkursā Varšavā un Vianna da Motas konkursā Lisabonā. Ivari Ilja uzstājies solo un ar dažādiem orķestriem, tajā skaitā Maskavas simfonisko orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri un Sanktpēterburgas simfonisko orķestri, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Arvo Volmers, Eri Klass, Leo Krēmers, Veronika Dudārova, Romāns Macovs, Imants Resnis, Andress Mustonens u. c. Pēdējā laikā Ilja uzstājies tādās prestižās vietās kā Sanfrancisko simfoniskā zāle, Losandželosas Mūzikas centra operas zāle, Vašingtonas Atskaņotājmākslas biedrība, Helsinku festivāls, Sankarlo teātris, Vena Klaiberna fonds, Kārnegija zāle, Atēnu koncertzāle u. c. Tuvāko angažementu skaitā ir ieraksts skaņu ierakstu namā Delos ar Dmitriju Hvorostovski, kā arī uzstāšanās Singapūrā un Sv. Olafa festivālā Norvēģijā.Tallinas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs.