17. starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss Jūrmala 2016 klavieru specialitātē
sākums | noteikumi | repertuārs | pilsēta | žūrija | kontakti | atbalstītāji


Juris Kalnciems mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā (pedagogs Šmarions Valdšteins) un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (pedagoģe Juta Daugule). Ar izcilību beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju (profesora Arņa Zandmaņa klase). Profesionālo meistarību pilnveidojis, studējot Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas asistentūrā (profesors Samuels Alumjans). Studiju laikā piedalījies dažādos konkursos (I vieta Mikaloja Čurļoņa pianistu konkursā u. c.). Juris Kalnciems ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, Klavieru katedras vadītājs, profesors, kā arī Eiropas Klavierskolotāju asociācijas Latvijā prezidents. Līdztekus lielajai pedagoģiskā un sabiedriskā darba slodzei, Juris Kalnciems aktīvi koncertē Latvijā un ārvalstīs, piedalās dažādu konkursu žūrijās, vada meistarklases Latvijā un citviet. Pianista plašajā repertuārā ir dažādu laikmetu mūzika. 2006. gada februārī klajā nāca Jura Kalnciema iespēlēts kompaktdisks, kurā ieskaņoti Jāņa Ivanova 24 skicējumi klavierēm. 2007. gada rudenī tika prezentēts otrs Jura Kalnciema CD, kurā apkopoti dažādu latviešu komponistu skaņdarbi.
Ivari Ilja apguvis klavierspēli Tallinas Mūzikas akadēmijā pie profesores Laines Metsas un Maskavas Čaikovska konservatorijā pie profesores Veras Gornostajevas un profesora Sergeja Dorenska. Pianists ieguvis balvas vairākos vietējos un starptautiskos konkursos, tai skaitā Šopēna konkursā Varšavā un Vianna da Motas konkursā Lisabonā. Ivari Ilja uzstājies solo un ar dažādiem orķestriem, tajā skaitā Maskavas simfonisko orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri un Sanktpēterburgas simfonisko orķestri, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Arvo Volmers, Eri Klass, Leo Krēmers, Veronika Dudārova, Romāns Macovs, Imants Resnis, Andress Mustonens u. c. Pēdējā laikā Ilja uzstājies tādās prestižās vietās kā Sanfrancisko simfoniskā zāle, Losandželosas Mūzikas centra operas zāle, Vašingtonas Atskaņotājmākslas biedrība, Helsinku festivāls, Sankarlo teātris, Vena Klaiberna fonds, Kārnegija zāle, Atēnu koncertzāle u. c. Tuvāko angažementu skaitā ir ieraksts skaņu ierakstu namā Delos ar Dmitriju Hvorostovski, kā arī uzstāšanās Singapūrā un Sv. Olafa festivālā Norvēģijā.Tallinas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs.
Antons Ļahovskis mācījies Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas mūzikas skolā sevišķi apdāvinātiem bērniem, pēc tam Sanktpēterburgas konservatorijā pie Aleksandra Sandlera. No 2001. līdz 2004. gadam studējis Trīsvienības mūzikas koledžā Londonā pie Džona Bingema. Maģistra grādu ieguvis Londonas Rātsnama mūzikas un drāmas skolā. Antons Ļahovskis ieguvis godalgas vairākos starptautiskos konkursos, toskait II vietu un Bärenreiter balvu Ņujorkas Young Concert Artist International Audition (1999), kā arī Grand Prix un LNSO simpātiju balvu Jāzepa Vītola V starptautiskajā pianistu konkursā 2008. Antona koncertģeogrāfija aptver Eiropu un Ameriku. Šobrīd Antons Ļahovskis studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūrā.
Igors Lazko (Francija) dzimis 1949. gadā Krievijā, Sanktpēterburgā, slavenu mūziķu ģimenē. Klavierspēli apguvis, mācoties pie prof. Pāvela Serebrjakova Sanktpēterburgas N. Rimska-Korsakova konservatorijas speciālajā mūzikas skolā. 1964. gadā Igors Lazko kļuvis par visjaunāko mūziķi, kurš uzvarējis slavenajā J.S. Baha Starptautiskajā pianistu konkursā (Leipciga). Studijas turpinājis Maskavas konservatorijā, prof. Jakova Zaka klasē. Pēc konservatorijas absolvēšanas kļuvis par Ļeņingradas filharmonijas solistu. No 1978. gada līdz 1992. gadam I. Lazko bijis profesors Belgradas Mūzikas akadēmijā, šajā laikā ierakstījis visas J.S. Baha partitas un Goldberga variācijas, kā arī P. Čaikovska un citu komponistu darbus. 1985. gadā Igors Lazko Starptautiskajā mūzikas festivālā Nantērā, Francijā atskaņojis gandrīz visus J.S. Baha skaņdarbus. Prof. Lazko sniedzis neskaitāmi daudzus koncertus Francijā, Krievijā, Šveicē, Vācijā, Dienvidslāvijā, Itālijā, Grieķijā un ASV. Igors Lazko ir N.Rubinšteina Starptautiskā pianistu konkursa (pirmo reizi noticis 1996. gadā Parīzē) organizētājs un mākslinieciskais direktors. Profesors strādā "Ecole Nationale de Musique de Fresnes", "Schola cantorum" un "Conservatoire Russe A. Skriabine" (Parīze).
Toms Ostrovskis apguvis klavierspēli pie pasniedzējas Anitas Pāžes un profesoriem Teofila Biķa, Jura Kalnciema un Ronana O`Horas, studējot gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, gan arī Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolā. Profesionālo meistarību cēlis meistarkursos Anglijā, Portugālē un Francijā. Piedalījies 2000. un 2003. gada Liepājas Pianisma Zvaigžņu festivālos, muzicējis ar tādiem orķestriem kā Rīgas kamermūziķi, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gildholas Simfonisko orķestri, Rumānijas Radio orķestri, u.c. Aktīvi darbojas arī kamermūzikā – ar kolektīvu Amber Coast Artists sniedzis koncertus Latvijā, Zviedrijā, kā arī Polijā, festivāla „Varšavas rudens 2013” ietvaros. No 2007. gada ir JVLMA Klavieru katedras docētājs. Sniedzis klavierspēles meistarklases Itālijā, Igaunijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā un citviet.