Koncerts LNO 13. oktobrī
   

Leonards BERNSTEINS
Serenāde

Lera AUERBAHA
2. vijoļkoncerts

Dmitrijs ŠOSTAKOVIČS
15. simfonija


Solists Vadims GLUZMANS

Diriģents
Normunds ŠNĒ





RFO atbalsta


Biļetes Latvijas
Nacionālās operas kasēs
Biļešu cenas
Ls 2,5- Ls 15

 

13. oktobrī Rīgas Festivāla orķestris svinēs Dmitrija Šostakoviča simtgadi, līksmos Platona dzīrēs un pirmoreiz Eiropā atskaņos Leras Auerbahas Otro vijoļkoncertu – solo spēlēs pasaulslavenais Vadims Gluzmans.
Viņš dzimis Ukrainā, mācījies Rīgā, Telavivā un Ņujorkā. Gluzmans spēlē 1690. gadā būvētu zelta Stradivāri, kas savulaik piederējis leģendārajam virtuozam, vienam no visu laiku izcilākajiem vijoļspēles pedagogiem, Sanktpēterburgas mūzikas sabiedrības lauvam Leopoldam Aueram. Gluzmana rokās šis dzīvais vēstures liecinieks sludina, dzied, nopūšas, smejas (Detroit Times), savukārt pats Vadims bilst, ka viņa instruments ir brīnums, kas liek peldēt ātrāk un nirt dziļāk.

13. oktobrī Vadims Gluzmans un Festivāla orķestris paudīs vēsti, kuras autore ir Krievijā dzimusī un Amerikā studējusī komponiste, pianiste un dzejniece Lera Auerbaha, kā arī uzburs sengrieķu vīna svētkus, ko skaņās tērpis dionīsiskais amerikāņu diriģents un komponists Leonards Bernsteins. Tomēr par koncerta vainagojumu uzskatīsim simfoniju, ko radījis padomju režīma slavenākais liecinieks mūzikā – Dmitrijs Šostakovičs. Ir dzirdēts un skan ticami, ka Šostakoviča loma padomju valstībā bija šķietamais vientiesis – saku, ko gribu, nekas nav tas, ko jūs redzat, klausieties manu mūziku, tur viss ir pateikts. 15. simfonija ir Šostakoviča testaments – bezvārdu daiļums, sajūtu dziļums, drāma un apskaidrība.

Rīgas Festivāla orķestris aicina Jūs uzklausīt un sadzirdēt!