Dāvana operai LNO Ģildes 10 gadu jubilejā  
 

LNOĢ dāvinātā jaunā operas dekorāciju transport automašīna

  

Atzīmējot sekmīgu 10 gadu darbību, LNO Ģildes vēlēšanās bija dot Latvijas Nacionālai Operai kādu it sevišķi nozīmīgu dāvanu. Pateicoties mūsu biedru un atbalstītāju lielai atsaucībai, ģildei tas izdevās. Par dāvanu tika izraudzīta Zviedrijā gatavota, spīdoši balta "Scania" automašīna - kravas vilcējs un Latvijā pēc operas specifikācijām, gatavota "Mono-Transserviss" pilnīgi noslēgta piekabe, domāta dekorāciju transportēšanai. Kopējā izmaksa: $93,000. Šī ir ģildes viena gada lielākā dāvana.
 
Pirms opera saņēma ģildes dāvanu, operas dekorācijas tika katru dienu vestas ar vaļēju Pirmā pasaules kara piekabi, kuru par Rīgas ielām vilka īrēts traktors, veicot no trīs līdz divpadsmit kilometrus no piepilsētas noliktavām, vienalga, saule, lietus vai sniegs. Šādos apstākļos dārgās dekorācijas ātri nolietojās. Transports, atkarībā no repertuāra, nepieciešams caurmērā 28 stundas nedēļā. Operai arvien vairāk un vairāk ir aicinājumi viesizrādēm dažādās valstīs Eiropā. Šādiem ceļojumiem operai bija jāīrē transports, kas bija ļoti dārgs. Dekorāciju transportlīdzekļa iegāde nekad nav bijusi iekļauta budžetā un tā tas būšot arī nākotnē.
 
2002. gada 20. martā, pēc preses konferences Latvijas Nacionālajā Operā, LNO Ģildes priekšsēdis Ilgvars Spilnera kungs, pasniedza dekorāciju vedēja "Scania" atslēgas LNO direktoram Andrejam Žagara kungam.

LNO Ģildes valdes priekšsēdis, Ilgvars Spilners pasniedz operas direktoram Andrejam Žagaram automašīnas atslēgas. Uz piekabes sāniem uzraksts: LNO Ģildes ASV dāvinājums.

 

LNOĢ valdes locekļi kas piedalijās jaunās automašīnas speciālā dāvināšanas ceremonijā. 
No kreisās: Brigita Klausa,Rasma Lismane, Ilgvars Spilners, Laimdota Sausais un Vera Siliņa.