Steinway koncertflīģeļa ieskaņas koncerts Latvijas pianistu paaudzes  
 

Latvijas Nacionālās operas Ģilde ASV uzdāvināja Latvijas Nacionālajai operai tās astoņdesmitajā darbības gadā koncertflīģeli, pie tam vienreizīgi skaistā veidā - ar koncertu "Latvijas pianistu paaudzes". Uz operas skatuves koncertflīģeli iespēlēja un tā lielisko skaņu, ar programmu, kurā ietilpa 13 komponistu darbi, demonstrēja trīs paaudžu pianisti. Tur bija pianisti, kuru pieredze un panākumi jau gūti pasaules mērogā un pianisti, kuri kādreiz bijuši viņu skolnieki un visbeidzot visjaunākie talanti, kas šodien vēl ir skolnieki. 

Attēlā no kreisās: Linda Briede, Teofils Biķis, Ilze Graubiņa,
Ilgvars Spilners, Artūrs Ozoļiņš, Vestards Šimkus, Vilma Cīrule,
Andris Veismanis.  Priekšplānā Pēteris Plakidis
- Uģa Mežavilka foto
 

Tie bija koncertpianisti un profesori un jaunās paaudzes pārstāvji, kas iet viņu pēdās: Vilma Cīrule, Artūrs Ozoliņš no Kanadas, Ilze Graubiņa, Teofils Biķis, Pēteris Plakidis, Vestards Šimkus un Linda Briede. Tā bija tikai daļiņa no talantīgo pianistu saimes, kas Latvijai pašreiz pieder. Koncertā piedalījās Latvijas kamermūzikas orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Koncerta ievadā par ģildes darbu un Steinway koncertflīģeļiem, kā arī par katru solistu pirms viņa uzstāšanās izteiksmīgi stāstīja koncerta vadītāja Gunda Vaivode. Koncerta programmu un māksliniekus izvēlējās operas direktora vietnieks mākslinieciskajos jautājumos Artūrs Maskats.

Koncerta goda viesi bija kultūras ministre Karina Pētersone, ASV vēstnieks Latvijā   Džems Holms un ASV vēstniecības 1. sekretārs un kultūra atašejs Grigorijs Elftmans, kas deva labas atsauksmes par koncertu un ģildes darbu operas labā

Koncertflīģelis operā dos lieliskas iespējas nākamajām Latvijas pianistu paaudzēm parādīt savu talantu. Interesi par klaviermūziku liecināja klausītāju pilnā zāle, pie kam laba daļa publikas bija jaunākā paaudze un viesi no dažādiem Latvijas novadiem.

Labas atsauksmes par ģildes darbu Latvijas Nacionālās operas labā mudina ģildes valdi un atbalstītājus tupināt ziedojumu vākšanu 2000. gadā jaunu operas projektu atbalstam.