Par mums
Mākslinieciskais
vadītājs

Programmas
Ieraksti
Foto
Video
Atsauksmes
Kontakti facebook

Es internetā noskatījos video ar jūsu dziedājumu Veni Redemptor Gentium. Tas bija vienreizējs. Es jau kādu laiku esmu attālinājies no baznīcas, bet man ir jāatzīst, ka, klausoties šo dziedājumu, es sajutos tuvāk Dievam. Es vēlētos, kaut arī manā zemē dievkalpojumos skanētu tik skaista mūzika. Tas bija aizkustinoši, emocionāli un tik ļoti patiesi. Es ceru, ka kādreiz man būs iespēja šo dziedājumu dzirdēt dzīvā izpildījumā - tā kā tas ir video: tikai vokāls un saksofons.
Dievs jums visiem ir iedevis brīnišķīgu dāvanu.
Paldies, ka dalāties šajā dāvanā ar mani!

Maikls Novaks (Michael Nowak) ASV(Rīga, Latvija, 2009)

Festivāla 15 gadu tradīcijās ir izaugusi Eiropas kontekstā vērā ņemama vēsturiskās mūzikas interpretu paaudze: izglītota, gudra un jūtīga. To spoži pierādīja Guntara Prāņa vadītās vokālās grupas Schola Cantorum Riga un Guntas Davidčukas viduslaiku gregorisko dziedājumu programma.(Kristiansand, Norway, 2009)

Henninga Somerro jaundarba, “Schola Cantorum Riga” dziedājuma un mūsdienu latviešu baznīcas mūzikas unikālais savienojums padarīja šī gada “KKKK festivāla” noslēgumu par spēcīgu un aizkustinošu pārdzīvojumu.
“Scholas Cantorum Riga” vīru vokālā skaņas māksla aptvēra milzīgus reģistrus gan plašuma, gan nianšu ziņā. Turklāt ar fantāziju izmantotā baznīcas telpa kā akustiska un vizuāla koncerta sastāvdaļa padarīja viduslaiku baznīcas mūzikas paraugus aizraujošā atklājumā.
Vīru dziedājums no torņa aiz galerijas, sūtot mums lejā himnu no debesīm, aizkustināja līdz asarām.(Rīga, Latvija, 2006)

Senās mūzikas festivāla ietvaros grupa izcēlās ar ļoti gaumīgi veidotu un augstā profesionālā līmenī atskaņotu programmu.(Bielefeld, Vācija, 2003)

Ir daudzi kori, kuri dzied tīri, precīzi un izlīdzināti. Ir daudzi kori, kuri dzied muzikāli dzīvi, taču ir tikai nedaudzi kori, kuri to visu apvieno visaugstākajā līmenī. “Schola Cantorum Riga” ir tāds koris.(Vācija, 1999)

“Schola Cantorum Riga” sajūsmināja ar žilbinošu muzicēšanu un izpelnījās publikas ovācijas.(Beckum, Vācija, 1999)

Uz koncerta klausītājiem dziļu iespaidu atstāja mūzikas apburošais skaistums un atskaņojuma izteiksmīgums. Īpaši fascinēja tas, cik harmoniski viens otru papildināja senās mūzikas skaņu pasaule un mūsdienu mūzikas krāsas.