No 29. jūlija -  6. augustam notiks astotie Siguldas Opermūzikas svētki. Trīs fantastiskas operizrādes – Karmena, Seviļas bārddzinis un Figaro kāzas, St. Pēterburgas Marijas teātra iestudējumā. Visām izrādēm viens scenogrāfs – Vjačeslavs Okuņevs, kurš uzskatāms par šobrīd Krievijā izcilāko scenogrāfu. Varam būt priecīgi, ka Figaro kāzas iestudēs režisors Jurijs Aleksandrovs, kurš savos nepilnajos piecdesmit gados iestudējis vairāk par simts operizrādēm. Pārējās divas izrādes iestudēs viena no spilgtākajām St. Pēterburgas personībām Aleksejs Stepaņuks. Taču skatītājiem kā vienmēr visvairāk interesā solisti. Tie šovasar ir ļoti pieprasīti visos eiropas prestižākajos operfestivālos. Vīnes valsts operas vadošais tenors Torstens Kerls izmantos trīs brīvās dienas, lai no Baireitas ierastos Siguldā. Mums labi zināmais Ruslans Ziņēvičs 29. Jūlijā dziedās Milānas festivālā La Skalas operorķestra pavadījumā, bet jau dienu vēlāk mēs dzirdēsim viņu Siguldā. Krievu jaunie talanti Ildars Abdrazakovs, Anna Netrebko, Jevģēnijs Akimovs un citi ielidos no Bādenbādenas festivāla. Īsti lidojošs solists šovasar būs Egīls Siliņš, kuram divas reizes iznāks lidot no Minhenes festivāla uz Siguldu. Arī Ingus Petersons ir ļoti aizņemts šovasar Vīnes festivālā. Ļoti sarežģīts maršruts ir vienreizējam baritonam no Meksikas – Alfrēdo Dazam. Viņš nesen dziedāja Romā, tad Sanfrancisko un tagad atkal Eiropā Siguldā. Arī Inga Kalna, Inese Galante, Elīna Garanča, Sonora Vaice, Ahmeds Agadi un Fermins Monteguds šovasar ir ļoti pieprasīti daudzās valstīs – Austrijā, Itālijā, Spānijā utt.
Ļoti interesanta būs izrāde Karmena, jo redzēt visas trīs vadošās St. Pēterburgas prīmas Olgu Trifanovu, Mariannu Tarasovu un Annu Netrebko vienā izrādē būs iespējams tikai un vienīgi Siguldā.
Visas šīs zvaigznes diriģēs un iedvesmos lieliskie diriģenti Aleksandrs Viļumanis, Ilmārs Lapiņš un Vladimirs Kiradžijevs no Vīnes. Izmantosim reto izdevību par mūsu cenām noklausīties pasaules elites māksliniekus!

 Informatīvais atbalsts Internetā: internet@klubs
webmaster